Genç Yaşamın Sesleri “Pet Şişeden Saksı” Etkinliği

Genç Yaşamın Sesleri Derneği tarafından yaklaşık 2 yıldır yürütülmekte olan ve AB Hayat Boyu Öğrenme Programı tarafından desteklenen Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi “Natur(s)_AL” (Yetişkinler için Doğa Bilimleri) projesinin “Pet Saksı” etkinliği bu kez Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri ile gerçekleşti.

Genç Yaşamın Sesleri  “Pet Şişeden Saksı” Etkinliği
banner278

buraya tıklayınız

Etkinliğin konusu, amacı ve kazanımları hakkında bilgiler veren dernek üyeleri ”Günümüzde yoğun olarak kullanılan pet şişelerin hangi amaçlar doğrultusunda tekrar kullanımının mümkün olduğunu gösteren güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizden ve velilerimizden evde kullandıkları pet şişeleri, içindeki içeceği tükettikten sonra atmamalarını isteyerek yapacağımız etkinliğe beraberinde getirmelerini istedik. Daha sonra bu şişelerin belli bir bölümünü keserek, onlara saksı görünümü verdik. Tosya MYO Müdür Yrd. Sezgin BIÇAK ve Tosya Belediyesi Sera çalışanları tarafından verilen talimatlar doğrultusunda şişelere toprak ve çiçekler yerleştirdik. Daha sonra bunları bir ip yardımıyla alt alta bağladık ve okul bahçesini çevreleyen duvarlara astık.Nihayetinde içerisinde rengarenk çiçekler olan onlarca saksımız oldu. “ dediler.


Natur(s)_AL Projesi “Pet Saksı” etkinliğinin amaçları:

1-     Kullanılan pet şişelerin çöpe atılması yerine tekrar kullanıma kazandırılması

2-     Okulların bahçelerini çevreleyen duvarların, bu etkinlikte ortaya çıkan ürünler sayesinde canlandırılması

3-     Etkinliği gerçekleştiren öğrencilere çevre bilincinin aşılanması

4-     Etkinliği gerçekleştiren öğrenci ve velilerin birlikte hareket ederek ortaya faydalı bir ürün çıkarmalarını teşvik etmek


 

 Genç Yaşamın Sesleri Derneği ve Atatürk İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa düzenlenen bu etkinliğin sonunda ortaya güzel görüntüler çıktı. Öğrenciler ve veliler büyük bir özenle hazırladıkları pet saksıların üzerlerine isimlerini yazarak önümüzdeki günler için onları koruma altına aldılar.

 

PROJENİN 6. TOPLANTISI İTALYA’NIN UDİNE KENTİNDE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DÜZENLENECEK

Dernek üyeleri Murat Dilek, S.Murat Demirci, Fatma Demirci, Tülay Güven, Gülay Beyaz katılacaklar.  Projenin 6. Toplantısının Yapılacağı İtalya’nın Udine Kenti’nde ,

 Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan proje toplantısında bu etkinlik de proje faaliyetleri arasında yerini alacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER