Gazi Fırat Zorba '' Şehid Olmak İstiyorum''

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – 2009 yılında Güneydoğu’da PKK ya karşı yürütülen operasyonda  başından vurularak şehit olduğu sanılmıştı. Yapılan ilk müdahele sonrası yaşama dönen Tosyalı Gazi Fırat Zorba yapılan ameliyatlla, beynin 2/3ü alındı ve 114 gün komada kaldı. Dört yıl süren  tedavi sonucu, ayağa kalkan Fırat Zorba Gaziler günü programı sonrası yaptığı açıklamada tekrar Güneydoğu’ya gidip PKK karşı operasyonlara katılarak Şehid olmayı arzuladığını söyledi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü kutlamam törenine katılan Gazi Fırat Zorba İHA’ya yaptığı özel açıklamada ‘’ 2009 yılında Güney Doğu’da PKK terör örgütüne karşı operasyona çıktıklarını ve arama taram sırasında PKK terör örgütü mensupları tarafından vuruldum.O anı hiç hatırlamıyorum.Gözümü hastanede açtım.Görev arkadaşlarımın sonradan anlattığına göre başımdan vurulmuşum.Beni o halde ilk gördüklerinde Şehid olduğumu düşünmüşler.Fakay yapılan ilk müdahale sonrası gözümü hastanede açtım.Yapılan bir dizi ameliyat sonrası başımdan vurulduğum için beynimin 2/3 alınmış.Tam 114 gün yoğun bakımda komada kalmışım.Dört yıl süren uzun tedavi sonrası tekrardan sizlerle ve gazi arkadaşlarımla beraberim.Devletimiz beni ve arkadaşlarımı hiçbir zaman yalnız bırakmadı.Şimda Allah’tan tek duam tekrar ayağa kalkıp tekrardan PKK Terör Örğütüne karşı operasyona çıkarak Şehid olmayı arzuluyorum.Bu millet ve bu ordumuz PKK Terör örğütünü ve uzantılarının kökünü kazıyarak bu kutsal topraklarımıza el uzatanları silip atacakdır’’dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vehbi Türkoğlu
Vehbi Türkoğlu - 9 ay Önce

Gaziler Günümüz Kutlu Olsun. Başta Atamız Ecdadımız Yüce Selçuklu ve Osmanlı Devletinde İLAY-İ KELİMETULLAH DAVASI yolunda gazilik payesini kazanmış MÜSLÜMAN TÜRK ATALARIMIZIN ruhları şad olsun. Son dönem de 15 TEMMUZ 2016 daTürkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası için gazi olanlarımıza Allah (CelleCelâlûh) sağlıklı ömürler versin. AMİN.

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Allah razı olsun gönlu güzel insan.

Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Gazetecilik ya da habercilik yapanlar ne zamandan beri bir mülki amire bir kaymakama ne yapması gerektiğini öğretiyor. Birisinin de size gazetecilik ve haber yapma etiğini öğretmesi lazım. Herkes işini ve haddini bilmeli.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307