DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI FARUK KAYMAKCI TOSYA'DA

banner294

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI FARUK KAYMAKCI TOSYA'DA
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Almanya’nın Solingen şehrinde 30 Ekim Pazar günü hayatını kaybeden Mevlüde Genç’in Amasya’daki cenaze programına katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı dönüşte memleketi Tosya ilçesine gelerek Kaymakamlığı ve Belediye’yi ziyaret etti.

Tosya Kaymakamı Suat Hatam’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarıları dileyen Bakan yardımcısı Faruk Kaymakcı ilçe hakkında Kaymakam Suat Hatam ile kısa süreli görüşmede bulundu. Kaymakamlık ziyareti sonrasında Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı Kaymakam Suat Hatam’la birlikte yürüyerek Tosya Belediyesine gittiler.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’yı Belediye Hizmet Binası önünde karşılayarak birlikte makam odasına çıktılar. Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı belediye başkanından ilçe deki son durum hakkında kısa bir bilgi alarak yakın zamanda Başkanın müjdesini vermiş olduğu Spor Toto teşkilatı tarafından reklam anlaşması sonrası Tosya Belediyesi tarafından yapılacak olan 50 milyonluk Kapalı Spor Salonu ile ilgili son durum hakkında bilgi aldı. Başkan Volkan Kavaklıgil ‘’ Sayın Bakanım öncelikle ilçemize kazandırılan Kapalı Spor salonu konusunda sizlerin vermiş olduğu katkıya ilçemiz, Belediye ve şahsım adına çok teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu yatırımın gerçekleşmesinde sizlerin katkısı ve emeği çok. Sadece bu yatırımda değil her konuda sizler ilçemizi ve Belediyemizin yalnız bırakmadınız ve destek oldunuz tekrardan çok teşekkür ediyorum. Kapalı Spor salonumuz inşallah 1 ay içinde ihaleye çıkarak projeye start vermiş olacağız. Daha sonrasında ihaleyi alan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra bizim hedefimiz 10 ay gibi kısa sürede tamamlanarak Kapalı Spor Salonumuzu halkımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmaktır. Bu süreçte tabi ki sizlerin desteği bizim için önemli’’ dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ‘’ Başkanım ben Tosya’nın bir evladıyım tabi ki memleketim için elimden geleni fazlası ile yapacağım. Benim ilçemizde yıllar önce birlikte okuduğum, spor yaptığım arkadaşlarım var. Kapalı Spor Salonu tekrardan ilçemize hayırlı olsun. Yakın zamanda ilçemize bir Tenis kortu müjdemizde olacak. Tabi bu sportif yatırımların dışında ilçemizin ihtiyacı olan birçok projede başkanımızın her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Memleketimize yapılan her yatırım bizleri fazlası ile mutlu etmektedir. Sizlerin aracılığı ile sevgili hemşerilerimize sevgi ve selamlarımı iletiyorum’’ dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı Kaymakamlık ve Belediye ziyaret sonrasında ilçeden ayrılarak Ankara’ya hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2022, 06:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner307