Deprem Uzmanı Tosya'da Büyük Deprem Olacakmı ? işte o konuşması

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası birçok Ulusal Kanalda Deprem Uzmanları olmuş veya olası depremlerle ilgili açıklamalarda bulunuyor.

Son olarak dün akşam ulusal bir televizyon kanalına katılan ve bugüne kadar yapmış olduğu bilgilendirmelerde ve tahminlerde haklı çıkan Prof.Dr.Şener Üşemezsoy son depremin oluş şeklini ve teknik olarak Türkiye’nin jeolojik etkileşimlerini bilimsel olarak açıkladı. Doğu Anadolu Fay hattı ile Kuzey Anadolu fay hattının bir biri ile bağlantılı olduğunu söyleyen Prof.Dr.Şener Üşemezsoy konuşmasında bir bölümünde Tosya’yı gündemine alarak ‘’ Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Ladik ve Tosya ilçelerinde son birkaç yıl içinde kırılmalar meydana geldi. Bu da fay hattında biriken enerjini boşalmasına neden oldu. O yüzden bu bölgelerde bilimsel olarak büyük bir deprem beklenmemektedir ‘’dedi.   

Program sunucusunun ısrarlar bu yerler neresi diye sorması üzerine Prof.Dr.Şener Üşemezsoy ‘’ Tosya ve Ladik hattında enerji boşalmaları oldu o yüzden buralarda bilimsel olarak ve yaptığımız çalışmalar sonucunda büyük bir deprem beklemiyoruz’’dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zelzele Hareket
Zelzele Hareket - 2 ay Önce

Rabbim Tosya yı deprem felaketinden esirgesin, korusun. Amin.

Ahmet Murat
Ahmet Murat - 1 ay Önce

Ben, kendisine deprem uzmanı diyen bu şahsa zerre kadar güvenmiyorum. Bütün yer bilimciler, deprem uzmanları, jeologlar İstanbul depremi çok yakında, son olan depremler süreyi iyice öne çekti, vakit kaybetmeden bir şeyler yapılmalı derken, bu arkadaş İstanbul halkı endişe etmesin, deprem olmaz diyor. Bunu destekleyecek hiçbir argümanı da yok üstelik. O yüzden bir an önce Tosyada yetkililer şapkayı önlerine koyup kısa, orta ve uzun vadede yapılması gereken ne varsa hemen çalışmaya başlamalılar bana göre. Bu işin şakası yok

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307