Demokrasi Gazisi Tosyalı Hasan Zan Köprüde vurulduğu o geceyi anlattı

banner294

Demokrasi Gazisi Tosyalı Hasan Zan Köprüde vurulduğu o geceyi anlattı

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – 15 Temmuz gecesi ( FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine darbeye karşı koymak için Boğaz Köprüsüne giden Tosya’nın Yukarı Dikmen köyü nüfusuna kayıtlı Hasan Zan Tosya’da Demokrasi Nöbetinde o geceyi anlattı.

 

Hasan Zan Tosya Cumhuriyet meydanında hemşerilerine o geceyi anlatırken duygulu anlar yaşadı, “ Ben o gece sabaha karşı boğaz köprüsünde sırtımdan yaralandım. Fakat hiç önemli değil, yine olsa yine vatandaşlık görevimizi yerine getiririz” dedi.

 

Boğaz Köprüsünde keskin nişancılar tarafından açılan ateş sonucu yaralanan Hasan Zan, o gece yaşananları anlattı, “O gece olayların meydana gelmesi ile arkadaşımla birlikte Boğaz Köprüsüne gece yarısı gibi gittik. Çok kalabalıktı ve askerler sağa sola ateş ediyordu. Biz geri dönmek istedik fakat o sırada elinde çocuğu ile genç bir bayan bizlere doğru seslenerek ben bebeğimle direnmeye gidiyorum siz neden geri dönüyorsunuz diye bağırdı. O abla geri dönmeyi düşünen bizleri ve diğer arkadaşları çok etkiledi. Bizlerde o ablamızla birlikte tankların ve darbecilerin olduğu yere doğru tekrar hareket ettik. O gece 400 kişi vuruldu ve 60 şehit verdik. Dört defa tank atışı yapıldı. Ben sabah karşı yaralandım ve hastaneye kaldırıldım. Yapılan tank atışı sonucunda ben dâhil olmak üzere birçok kişi yaralanırken, yine birçok kişi de şehit oldu” ifadelerini kullandı.

 

Açılan ateş sonucu yaralandığını aktaran Hasan Zan, “Şu anda vücudumun çeşitli yerlerinde şarapnel parçalarının yanı sıra doku kaybı var. Fakat hiç önemli değil, yine olsa yine vatanımız için canımızı veririz, millet olarak yine elimizden geleni yaparız” diye konuştu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif