Dağları delen ekip iş başında

banner294

Tosya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 2012 yılında rekor miktarda suyu Tosya halkının kullanımına sundu.

Dağları delen ekip iş başında
banner278

Tosya Belediyesi bünyesinde kurulu bulunan su ve kanalizasyon işleri birimine bağlı olan “Dağları delen ekip”  ilçenin içme ve kullanma suyunun sağlıklı bir şekilde akışını, atık suların da drenajını sağlayarak 2012 yılı içerisinde 2 milyon 49 bin 840 metreküp suyu hizmete sundu. Toplam 17 kişilik ekip ve 10 su deposu ile Tosya’nın su ihtiyacını karşılayan birim uzaktan kontrol sistemi ile de olası arızalara anında müdahale edebiliyor.

Yeni su kaynakları bulup bu kaynakların arttırılması, isale ve drenaj hatlarının inşası, yeni kanalizasyon ve isale hatlarının yapımı kanalizasyon ve su şebekelerinin temizlenmesi, bu hatlardaki arızaların giderilmesi, su depolarının tamiri, onarımı ve temizliği, umuma açık çeşme ve lavaboların bakım ve kontrolleri gibi görevleri olan birim aynı zamanda içme suyunun sertliği ve kireç oranı ile de çalışmalar yürütüyor. 2012 yılı içerisinde Tosya’da bin 437 su arızası ve 445 kanalizasyon arızasına müdahale eden ekipler, arızaların giderilmesinde yüzde 100 başarılı oldu. İlçemizde 2012 yılı itibariyle 15 bin 613 su abonesi bulunurken, 24 saat boyunca otomatik klorlama makineleri ile içme suyu belirlenen ölçülerde tutuluyor. Yine 24 saat boyunca suyun klor miktarı kontrol altında tutularak belirlenen periyotlarda sağlık merkezleri tarafından su ölçümleri yapılıyor. Tosya’da 2012 yılı içerisinde 3 bin 450 metre temiz su hattı ve 4 bin metre kanalizasyon hattının döşendiği de belirtilirken, belirlenen su kaynaklarından ilçe su şebekesine saniyede 65 litre su girişi oluyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298