Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunumu töreni ile başladı

Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunumu töreni ile başladı

Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunumu töreni ile başladı
banner278
 Sedat Ağacıkoğlu 
  KASTAMONU (İHA) - Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümü kutlamaları Tosya’da çelenk sunumuyla başladı. 
 Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma törenine Kaymakam Yusuf Cıbır, Jandarma Komutanı J. Ütgm. Özgün Yapağı, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yavuz Duyar, müdürler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu yıl çelenk sunma töreninde farklı bir uygulama dikkat çekti. Kaymakam Yusuf Cıbır, çelengi bir asker ve bir polisle birlikte anıta sundu. Daha önce Garnizon Komutanlığı adına Atatürk Anıtı önüne çelenk koyan asker, bu kez polis ile birlikte Kaymakamlığın çelengini koydu. 27 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’deki karara göre “Garnizon Komutanlığı” ibaresi protokolden ve çelenk sunma töreninden kaldırılmıştı.  Bunun üzerine ilk defa Garnizon Komutanlığı adına çelenk konulmadı.

Cumhuriyetin 93. Yıl kutlamaları yarın saat 09.00’da Kaymakam Yusuf Cıbır tarafından tebriklerin kabul edilmesinin ardından kutlamalar saat 10.00’da ilçe stadyumunda devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 00:09

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif