Cumhurbaşkanından Tosya ve 11 İlçeye Toplulaştırma Müjdesi

banner315

Cumhurbaşkanından Tosya ve 11 İlçeye Toplulaştırma Müjdesi
banner322

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, Bayburt, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Muş ve Kastamonu'daki, bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri gerçekleştirilecek
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Bayburt'un Demirözü, Eskişehir'in Alpu, Odunpazarı, Mahmudiye, Çifteler, Sivrihisar ve Günyüzü, Kütahya'nın Altıntaş, Bilecik'in Pazaryeri, Muş'un Bulanık ile Kastamonu'nun Tosya ilçelerinde bulunan bazı köylerde ve mahallelerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak.

Toplulaştırma sınırları içerisinde olup arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmadığı değerlendirilen alanların toplulaştırma haricinde bırakılacağı ifade edilen karar eklerinde, söz konusu hizmetlerin yapılacağı alanların listelerine de yer verildi.

Toplulaştırma işlemi ile ilçe genelindeki tarım arazileri birleştirilerek, tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedefleniyor. Bu karar kapsamında, Tosya ilçesinin 26 köyü, mahallesi ve belde de toplulaştırma işlemine tabi tutuldu. Bu süreç, ilçe tarımının daha düzenli ve etkin bir şekilde yönetilmesine olanak sağlayacak.

Toplulaştırma işlemi sayesinde, çiftçiler arazilerini daha büyük ve düzenli parçalarda işleyebilecek, modern tarım teknikleri daha verimli bir şekilde kullanılabilecek ve sulama sistemleri daha etkili bir şekilde uygulanabileceği, böylece Tosya ilçesinin tarım sektörü, daha sürdürülebilir ve verimli bir yapıya kavuşması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2023, 19:52

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetçi
Gurbetçi - 3 hafta Önce

Bu nasıl bir haber başlığı? Memleket için yapılan bişeye sevineceğinize saçma sapan başlık atıyorsunuz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Ciğa
Ciğa - 3 hafta Önce

Sebeb olanlardan emeği geçenlerden Allah razı olsun TOSYAMIZA HAYIRLI OLSUN YAPARSA AKPARTİ YAPAR.

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 3 hafta Önce

Güzel bir uygulama olurda köyün köylünün sahipleri müsade etmez

Eyüp
Eyüp - 3 hafta Önce

benim orda burada 6 tapudan toplam 20 25 dönüm arazi var. Hepsinin bir arada olması büyük adım. Tosya için çok iyi oldu. Emeği geçenlere teşekkürler ederiz.

Fazlı Karataş
Fazlı Karataş - 3 hafta Önce

İnşAllah hakkımızda hayırlı olur.Sebep olanlardan Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307