CEZAEVİ SAVAŞINDA TOSYA KAYBETTİ ;İNEBOLU KAZANDI

banner294

CEZAEVİ SAVAŞINDA TOSYA KAYBETTİ ;İNEBOLU KAZANDI
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

Türkiye genelinde fiziki şartlarının yetersizliği nedeniyle kapatılan cezaevleri arasına gectiğimiz aylarda 50 yıllık Tosya cezaevi de eklenmiş ve sonrasında mahkumlar başka cezaevlerine sevk edilerek Tosya Cezaevi kapatılmıştı.

Tosya ilçesinde yaşanan Cezaevinin kapatılması ve mahkumların sevk edilmesi uygulamasının bir benzeri  İnebolu ilçesinde de gerçekleşti. Tosya esnafının önemli bir gelir kalemi olan cezaevi kapanması sonrasında zaten ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreç yaşayan Tosya esnafına ve halkına büyük bir darbe oldu. Tosya için bacasız fabrika olan Cezaevinin kapanmasına ne yazık ki engel olamadık.

Tosya'da cezaevinin kapanması sonrasında yeni seçilen Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil fiziki şartların sağlanması durumunda yeni cezaevinin açılması için tek başına çalışmalar yaptı.

Tosya kendi içinde kısır döngü yaşarken daha dün birbirlerini eleştiren kişi ve partiler bu gün dirsek temasında ilçenin sorunlarına çözüm aramak bir yana tavla partileri düzenlemeye başladı.

Maalesef Tosya’nın geldiği nokta bu.

 Hani derler ya balık baştan kokar diye işte biz şu an o durumdayız.

Asıl suçlu bizleriz; Basın olarak ilçeye sahip çıkmadık nerede absürt haber var ise onlarla iştigal olduk.

Sonuç olarak bugün Haber Ajanslarında yayınlanan son dakika habere göre Bizimle aynı kaderi paylaşan İnebolu her alanda güç birliği yaparak siyasi ve bürokrasiye karşı kamuoyu oluşturmaya başardı ve İNEBOLU'ya 400 KİŞİLİK CEZAEVİ YAPILMASI kararı alındı.

İNEBOLU CEZAEVİ AÇILACAK HABER LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 22:46

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim
Ibrahim - 3 yıl Önce

Merak ettim kac kişilik cezaeviydi .Tosya esnafı ne kadar cezaevinden kazanıyordu b7nun yerine yüksekokulun yanına bir fakülte açtırıp 3 5 bolum ilave edilse en az 1000 ogrenci demektir cezaeviyle kafa yorana kadar bununla uğraşında memlekete faydalı bir iş yapın memlekette kazansın dosya da kazansin

hasan davarcı
hasan davarcı @Ibrahim - 3 yıl Önce

Sen tosyada yasamıyosun heralde ceza evine kafa yoranlar fakülte içinde kafa yoruyo sen rahat ol ayrıca fakülte binası yapıldı ödenek cıkmadıgı için masası sandalyesi gelmedi bu yıl yetismedi biz hem fakülte için kafa yoruyoruz hemde cezaevi için tosya kazansın diye bos konusuyosun burada he rikiside olsa esnaf kazansa tosyalı kazansa kötüsümü olur bir osmancık kadar olamıyomu bu tosya adamlar yol kenarında ürününü satıyo biz bariyer cekiyoruz.

tosyali
tosyali - 3 yıl Önce

sayin editor tavla partisinde olduklarini
gozunlemi gordun.burdan cezaevi acilsin diyecegine ,okul yapilsin,turizmde gelissin .desen daha mantikli

Teşekkurler
Teşekkurler - 3 yıl Önce

Büyük bir şehirde cezaeviniin olduğu muhitte oturdum. Şehre kimin gelip gittiği (!!!) belli olmazdı
Iyikide yapılmamış getirisinden çok götürusu olurdu. Tosya'ya Cezaevi yapılmamasına çok sevindim. Tesekkur ederiz.

sezen sandalcı
sezen sandalcı - 3 yıl Önce

tosyadaki siyasi parti temsilcileri yenilgiden sonra aylardır gezilerde, tavla partisinde, tosya sahipsiz demekki vesselam !

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

İnebolu’nun doğru düzgün yolu iZibile yok ama Kastamonu bizi herzaman dışladı ve bu hiç değişmeyecek belediye secimlerinde gelip ahkam kesmekle bu iş olmuyor en uygunu bizim memleketimiz Tosya su bunu çocuğa sorsan Tosya’da yapılsın der Tosyalı siyaseti yapamıyor particilik güdüyor yan gelip yatıyor bizden bi halt olmaz değişim şart kafalarında değiştirmek lazım.

tosyali
tosyali - 3 yıl Önce

hala yorumcular cezaevi yapilsin diyor.bu kadarmi milletin gozu parayla karardi.niye kimse okul yapilsin.turizmde gelisme olsun.fabrika yapilsin diyemiyor

kazım tosyalı
kazım tosyalı - 3 yıl Önce

Hasan kardesim doğru tesbit yapmıs hem okul hem cezaevi hem isyerleri acılsa tosya ve tosyalılar kazansa kötümü olur birgun sende ceza evine girersen yazmış adamın birisi adam tosya için güzel birsey yazmıs bu memleket bunun gibi insanlar yüzünden ilerlemiyor.

ne güzel
ne güzel - 3 yıl Önce

şehirler arası yol güzergahında olmasına rağmen demekki tosyamızda suçlu potansiyeli düşükki cezaevine ihtiyacımız yok


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298