Bu Görüntü Tosya'ya Yakışmıyor

banner294

Bu Görüntü Tosya'ya Yakışmıyor
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Hacıpir mahallesinde bulununa ve Kesikbaş Türbesi olarak bilinen mezarlığın içinde yer alan mezar yerlerinin dağılmış ve parçalanmış görüntüleri vatandaşları çileden çıkardı.

Tosya Muhtarlar Derneği başkanı Ali Osman Genç'in sosyal medya hesabından paylaştığı fotograflar karşısında çok sayıda takipçi duruma tepki göstererek yorumlarda bulundular. Muhatarlar Derneği başkanı Müftülük yetkililerine seslenerek Türbenin bir an önce tadilat yapılarak daha saygın bir duruma getirilmesini istedi.

Bir dönem Tosya Kaymakamlığı görevinde bulunan ve şu an Gönen Kaymakamlığı yapan Arslan Yurt Muhtarın göstermiş olduğu hassasiyete vurgu yaparak ''Yoksa muhtarlık olarak sizmi yaptıracaksınız'' yorumunda bulundu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetçi
Gurbetçi - 2 yıl Önce

Eline klavyeyi alan yazıyor! Müftülük neyle ilgilenir bilmeyen sabah akşam para saymaktan eli nasır tutmuş eli koluna denk olanlar yine rastgele konuşuyor! Diyanete saldırmakla hocaya saldırmakla olmuyor bu işler! Çıkar parayı al izni ver parayı yaptır! Bir diğer husus dinen bu şekilde lahit mezar yaptırmanın neresi doğru neresi eğri bir düşünün? Dara sıkıştı mı dilinizden adını düşürmediğiniz nazarımda çok değerli tosyamızdan bir ehli sunnet büyüğümüz birgivi vasiyetnamesini müridlerine yani tosya halkına takip etmelerini buyurmuş. Aç bakalım birgivi vasiyetnamesi`nde ne yazıyor! İşiniz gücünüz hocaya diyanete saldırmak bir kış sabahı buz gibi havada kalkıp cami kapısı açtınız mı? DİYANETİN TÜRBEDARLIK GÖREVİ YOKTUR! Yolundan geçipte bir fatiha okuyor musunuz acaba? Bazı şeyler kolay oluyor sanıyorsunuz! ŞEYH ISMAİL RUMİ CAMİİ`nin restoresi kaç yıl sonra vakıflardan hangi izinle yapıldı biliyor musunuz daha inşaatta müezzin kayyımına sorun anlatsın! Apartman dikmeye benzemez bu işler. Bir restoratör mimarla baş edemezsiniz!

Sufi
Sufi @Gurbetçi - 2 yıl Önce

Oğuzhan efendi kardeşim yazıyı iyi okursan. İmama ağır geliyor yazmamış. Yatmıyor demek istemiş. Bilmeden konuşmayalım demek istemiş sanki. türbe tadilatı imam göreviymiş ve söz konusu turbe cami haziresinde imiş gibi konuşuluyor. Tosya`da ne kadar din görevlisi tanıdıysam hepside bu işe cami yanındaki hazirelere büyük önem gösteriyor. Söz konusu turbede cami haziresinde değil galiba yoksa hallolurdu diye düşünüyorum.

oğuzhan
oğuzhan @Gurbetçi - 2 yıl Önce

bir kış sabahı buz gibi havada kalkıp cami kapısı açmak çok zor geliyorsa ve bu zorluk dayanilamaz bir hal almışşa istifa etme gibi bir özgürlükte var bildiğim kadarıyla. ayrıca görev yapılan caminin düzen ve bakımı görev tanımı içinde olmasa bile yapılsa yada yapılmasına öncülük edilse iyi olmaz mı acaba ??

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298