BİR KAYMAKAMA YAKIŞMADI DENİZ BEY

banner294

15 Temmuz 2021 Perşembe akşamı tüm Türkiye'de olduğu gibi Tosya'mızda da hain Feto ayaklanma hareketini tel'in; Türk Milletinin vatanına, bayrağına, milliyetine, mukaddesâtına sahip çıkma gününün yıldönümünü idrak ettik. Türk Milletinin böyle hain girişimlerle karşılaşmaması için bir olduk, bütünleştik; eller semâya kalktı ve Yaradan'dan niyazda bulunduk.

Bu etkinlikler içerisinde ilçemizin mülkî amiri sıfatı ile siz sayın Deniz Bey, Tosya ve Tosyalıyı anlatan veciz bir şiir kaleme almışsınız ve kendi sesinizden dinlettiniz.

Coğrafî güzelliklerini, ve bu güzellikleri kişilikleri ile yaşayan/yaşatan Tosyalıyı anlatırken bilerek/isteyerek mi yoksa sehven mi bilemiyorum, bize yakışmayan ve size de yakıştıramadığım ifadeleriniz söz konusu oldu.

Güzel hasletlerini anlatmışsınız, teşekkür ediyoruz. Bu hasletlerle 26.12.2016 tarihinden bu yana sizleri sahiplendik; yaptığınız hizmetlerle mutlu olduk. Yapamadıklarınız hakkında hiç bir zaman eleştirmedik, gündem oluşturmadık. Yani sizin ifadeleriniz ile size "Şu dedikodu işini bırak artık Tosya!"yı yaşatmadık. Oluşturulmaya çalıştığınız "dedikoducular" dan müteşekkil bir ilçe intibâsı, doğrusu size hiç yakışmadı...

Ayrıca ve özellikle sizin üstüne basarak söylediğiniz son dörtlük ise; şu anda yazıya dökemeyeceğimiz duygularımızın oluşmasına neden oldu. Bu son kıta ile ne demek istediniz?

"Deniz derki; eylemedim idare-i maslahat

Ne tehditler gördüm, ne çok nasihat

Göbelin göbelliğine vermedim fırsat

Hakkını helal et, hoşcakal Tosya!"

Siz de çok iyi bilirsiniz ki şair; kıtalarla anlatmaya çalıştığı maksadını mahlasını koyarak son dörtlüğünde/ikiliğinde söyler, anlatır.

Hizmetlerinizde olması lazım geleni ama olmayanı, bunun yanı sıra oluyormuş veya olmuş gibi görüntü verilmesini de gördük, lâkin hiç bir zaman âyân eylemedik.

İlçemizde siz Devletimizi temsil ediyorsunuz; söylenenler size tehdit değil tavsiye olmuştur. Kaldı ki şanlı tarihimizde başarılı olmuş Devlet Adamlarımız, daima tavsiye ve nasihatlere rağbet göstermiş; istişâre ile doğruyu tatbik ederek muvaffak olmuşlardır.

Yöneticilik, kişinin şahsına münhasır olmakla birlikte başarı; daima kollektif akıl ile tescil edilmiştir. İlçemiz lügatine girmiş bir âmiyâne -ki bu güne kadar kimler için kullanıldığı bilinen- tabirin ısrarla kullanılması ve fırsat vermediğinizi üstüne basa basa söylemeniz ne demektir, neyi kastettiniz? Doğrusu hiç yakışmadı be Deniz Bey!...

Hele hele, Milli Birlik ve Beraberliğin tesis edilmesi maksadı ile yapılan bir etkinlikte; o atmosfer içerisinde söyleyecek başka bir şey kalmamışçasına bu mu söylenmeli idi? Kaldı ki, îmâ ettiğiniz yönetim ve yöneticilere, mısralarınızda methettiğiniz Tosyalı gerek siyasi ve gerekse idâri yetki vermiş ve görevlendirmiştir.

Olmadı be Deniz Bey, giderayak hiç iyi olmadı! Helallik istiyorsunuz ya...

BİZ HAKKIMIMZI HELÂL ETMİYORUZ!....

Mustafa GEMALMAZ

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 21:31

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan çelik
Hasan çelik - 1 yıl Önce

Şovmenlikten başka ne yaptı hep kendi yaşantısına baktı tosyalılar aklınız yeni başınıza gelmeyemi başladı her yaptıgı hizmeti bi incelettirin dibine inin ben ortalıca lıyım elinden geldigi kadar gelen hizmetleride engelledi beş yıldır ortalıca birtane hizmet görmedi şakşakcılıga gerek yok hakkımı helal etmiyorum çünkü ticaretle ugraşan birisiyim toplum da gezen birisiyim neyin ne oldugunu bilen birisiyim bizim topragımızın adamlarını kastederek ne Volkan başkana nede mustafa Corcor başkana laf söyleyemezsin burdada herkes içinden geleni yazsın içi başka dışı başka fırıldaklık yapmaya gerek yok

YORUM
YORUM @Hasan çelik - 1 yıl Önce

YILLARCA ÇOCUKLARINIZA BİZİM GÖBEL DEDİNİZ...... DENİZ BEY GÖBEL DEYİNCE AĞRIZAMIZANA GİTTİ...........

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> www.tosyahaberleri.comhttps://www.tosyahaberleri.com/comment-read-haber-9336.html

tosyahaberleri

Şovmen
Şovmen - 1 yıl Önce

Güle güle Tosya'mızın modeli sayenizde fotoğrafçılık ve modellik nedir nasıl yapılır sayenizde öğrendik en kral şovmenlere taş çıkarırsınız

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

İlçemizde belli bir teba vardır. Onlar ne derse ne söylerse o olur ya da olmalıdır. Bu teba siyasette en fazla iki partiye bölünür. Birisi malumunuz, diğeri ise devrin şartlarına göre değişir. Ama ne hikmetse bu teba hep kazanır. Meclislerde onlar olur onların sözü geçer. Yaslandiklarinda da yerlerine oğulları geçer. Şimdi mesela Kastamonun en büyük ilçesinde yönetime bir talipli bir doktor çıkmaz Avukat çıkmaz ya da vekil adayı olmaz. Dışardan gelse bu teba hemen birbirine sorar fısıldar. "Kim la bu göbel kimlerden" der. Falanca falancanin hısmı değilse kabul görmez. Gelelim Deniz Pişkin'e. İstisnasız sosyal medyayı ilçe de görev yapmış meslektaslarinin içinde en fazla kullananı. Yaptığı bütün faaliyetleri gördük. Mesela bütün okullara kütüphane kazandırdı mı? Köylere hizmet götürdü mü? Fakire fukaraya yetime hastaya ağzı dili olmayan kediye köpeğe baktı mı? Tosyanin kapısını pirincini bickisini kesesini tanıttı mı? Ona bakmak lazım. Bu tür vazifelerde herkesi memnun etmek zordur. Etliye sütlüye dokunmaz odaya kimseyi koymazsaniz anca. Şiir konusunda da yeri ve zamanı doğru olmayabilir ama Kaymakam Bey iyidir kötüdür ama analizi doğrudur. Velhasıl eğrisi ile doğrusuyla bir Deniz Pişkin geçti bu ilçeden. O dizelerde bizim şapkayı önümüze koyup düşünme fırsatımız olsun. Hicbirsey olmasa bile açtığı kütüphaneler çocuklara asiladigi kitap sevgisi ile yolu bahtı açık olsun.

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Öküz ölünce kömür gözlü olurmuş bence ilçede çok güzel işler yaptı en azından ilk defa kaymakamlık sıfatının ne olduğu gördünüz
Gidiyor diye bu yaptığınız hoş değil

Gerçek Tosyalı
Gerçek Tosyalı - 1 yıl Önce

Kaymakam beyin ilçede yaptığı güzel ve müspet hizmetleri herkes biliyor. Yazıyı yazan yazar, yazıyı haber konusu yapan gazeteci hakkınızı helal etseniz ne olur, helal etmeseniz ne olur. Herkes sizide biliyor siz önce kendinize bakın, yaptığınız hizmetlere bakın. Koskoca mülki amir bir yazıcının diline düşmüş. Ömürleri dükkan önlerinde oturup onun bunun dedikodusunu yapmakla geçmiş, ona buna göbel, gör göbel, kim la bu oğlan demekle geçmiş, Kendileri ve içerisinde bulundukları ortam için söylenen dedikoduda malesef böyle. Kaymakam beyde bu kelimeleri içeren bir söylemde bulununca da sayın yazara dokunmuş demekki. Aci ama dedikodu konusunda kaymakam bey gerçekleri söylemiş. Gerçek hakiki tosyalı asla dedi kodu yapmaz, Dedikodu malesef ilçede kendini üstün görmek isteyen bir takım gruplarda ve ortamlarda yapılıyor. Sosyoloji böyle.

İstanbullu
İstanbullu - 1 yıl Önce

Yazık çok yazık. Bu memleket bu kadar sahipsiz olmamali. Ak parti ve Mhp ilçe başkanlari yan yana gelip bir basin açiklamasi yapmali. Ak parti ilçe başkani artik başkasinin! gölgesinde gezmemeli. Kaymakam bey Devlet adamliğindan ne kadar uzak olduğunu ifade etmiş oldu. 3 yildir Tosya da değilim lakin istanbulda Tosya adini artik iyi duymuyorum. Özellikle hastane de yapilan yolsuzluklar herkesin dilinde. Başhekim ve müdürlerin yolsuzluğa göz yummalari ve buna siyasilerin ses çikarmamasi kocaman bir kokuşmuşluk. Ve bunlari koruyan ak parti il ve ilçe başkanları. Ak partinin geldiği durum içler acisi.

Mustafa Akça
Mustafa Akça - 1 yıl Önce

Valla ben uzaktan gördüğümü söylerim, bu memlekete tek çiviniz "dpsiz gölün ıslahı", onun dışında birçok hata ve görev ihmalleriniz var.
Örnegin bir köyün isim levhası, bunu 2017 de vatandaş olarak yazılı istememe ragmen kast.köylere hizmet götüme birliğinden istediğinizi ve hala 4 yıldır taktıtamadan gidişniz sizin başarınızdır, ve siz o köyü her fırsatta çok sevdiğinizi isöylemenize ragmen ben vatandaş dilekce verdidiye kızıp kasten taktırmadınız siz egnuzu tatmin ettiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
Sizin bu memlekete hanği şartlada geldiğinizide biliyoruz. Ama biz hoşğörümüzle sizi rencide etmedik, çünkü siz bu memlkette misafirdiniz, oysa biz sizin tabir ettiğniz memleketin tabiri göbellik etmedik.
Aynaya bakmanızı tavsiye ederim. Sayğılarımla...

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Bu gobelleride acikliyaydin iyiydi


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307