BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ TEKNİK DESTEK

Tosya Belediyesi su tesisatlarında don nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklarına önüne geçmek için ücretsiz teknik hizmet veriyor.

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ TEKNİK DESTEK
banner278

buraya tıklayınızTosya Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kış mevsiminin gelmesiyle birlikte su tesisatlarında ve özellikle su sayaçlarında meydana gelen don olayı sonucu oluşabilecek olumsuzlukları engellemek için ücretsiz teknik hizmet vermeye başladı. İlçe merkezinde ve bağlarda kış mevsimi atıl olan su tesisatlarında kolaylıkla don sebebiyle yarılmaların olduğunu belirten Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Niyazi Çil, patlak tesisatların kullanıcıları yüksek miktarda maddi zarara uğrattığını kaydetti. Kış mevsimi arızalanan tesisatlardan üç ay boyunca boşa su aktığını dile getiren Çil, verilen ücretsiz teknik destek ile abonelerin maddi zarardan kurtulacağını da belirtti. Verilen ücretsiz teknik destek hizmetinden yararlanmak isteyen abonelerin sayaçları Tosya Belediyesi tarafından sökülerek yerine kör tıpa vurulacak ve havaların ısınmasıyla birlikte yeniden yerine takılacak.

Konu ile ilgili olarak Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Niyazi Çil; “Mevsim şartlarından dolayı soğukların eksi derecelere düştüğü ilçemizde su sayaçlarının ve su tasisatlarının donarak çatlamasından dolayı oluşabilecek su kayıplarının ve maddi hasarın önüne geçebilmek için abone sahiplerinin gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir. Verilecek ücretsiz teknik destek hizmeti sırasında abonelerimizin sayaçları sökülerek tesisat körlenecek ve mühür vurulacak. Havaların ısınmasıyla birlikte yeniden tesisat kullanıma hazır hale getirilecek.

Dünya üzerinde yaşamsal değeri her geçen gün artan suyun israfının önlenmesi için ve abonelerimizin maddi kayıplarını önlemek için vatandaşlarımızın duyarlı olmaları gerekmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2013, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER