BELEDİYE MEZARLIKTA BAYRAM TEMİZLİĞİNE BAŞLADI

Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı temizlik çalışmalarına başlandı.

BELEDİYE MEZARLIKTA BAYRAM TEMİZLİĞİNE BAŞLADI
banner278

Yabani otlardan arındırılarak temiz bir görünüme kavuşan ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı içerisinde yapılacak olan ziyaretlerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi için çalışmaların devam ettiği dile getirildi. Toplum Yararına Çalışma Projesi Kapsamında istihdam edilen personeller tarafından yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı dile getirilirken, ecdadımıza yakışır fiziki görüntüde bir mezarlık hazırlamanın önemi belirtildi.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Ateş ve Niyazi Çil, Park ve Bahçeler Müdürü Sıtkı Danacı ile yapılan çalışmaları incelerken Başkan Kazım Şahin; “Mezarlıklar bizim hem kültürel hem de dini mirasımızdır. Bizler bu mirasa layıkıyla sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu kapsamda büyük çaplı bir mezarlık temizliğini Ramazan Bayramı öncesi yapmış ve halkımızın rahatça ziyaretlerini gerçekleştirmesini sağlamış bulunuyoruz. Ayrıca yeni açılan mezarlık alanlarının çorak görüntüsünü ortadan kaldırmak için geçtiğimiz dönemlerde ağaçlandırma çalışmalarına başladık ve 200 top akasya fidanının dikim işlemini tamamladık” dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif