Belediye Meclisi Su Faturasını İptal Etti

banner294

Belediye Meclisi Su Faturasını İptal Etti

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Volkan Kavaklığil’in başkanlığında 2023 yılının ilk meclis toplantısını yaptı. Toplantı gündem maddelerine geçilmeden önce bir vatandaşın meskenine sehven yazılan su faturasının düzeltme talebi görüşülmesi dikkat çekti.

Tosya Belediye Meclisi ocak ayı toplantısı, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil başkanlık ettiği toplantıya; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri katıldı. Gündem maddelerine geçilmeden önce bir vatandaşın meclise sunduğu itiraz dilekçesinin okunmasına ve oylanmasına karar verildi. Meclis kâtibi tarafından okunan dilekçede ilçede ikamet eden bir vatandaşın evine su tahakkuk görevlisi tarafından 58 m3 su yazılması gerekirken sehven 580 m3 su faturası tahakkuk ettirildiği ve faturanın iptali yönünde dilekçesi okundu. Vatandaşın itirazı sonrası yapılan incelemede sehven yazılan ve tahakkuk ettirilen faturanın iptal edilmesi talebi mecliste kabul edilerek yaşanan mağduriyet giderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 17:24

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 5 ay Önce

Basit bir endeks hatasından kaynaklanan Yanlışı düzeltmek belediye meclisinin işi mi? Endeks okuma elemanlarının devamlı yaptığı bir iştir bu faturayı yaz iptal et yeniden yaz.

tosyalı istanbuldan.
tosyalı istanbuldan. - 5 ay Önce

haber etmeye hiç gerek yoktu.

Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 5 ay Önce

Güzel haber

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307