BELEDİYE BAŞKANI TURİZM SEMPOZYUMUNA KONUŞMACI OLARAK KATILDI

banner294

BELEDİYE BAŞKANI TURİZM SEMPOZYUMUNA KONUŞMACI OLARAK KATILDI
banner278
banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Yükseköğretim Kurumu tarafından ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’ kapsamında Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında İhtisas Üniversitesi seçilen Kastamonu Üniversitesi,bu kapsamda Turizm Fakültesi tarafından Kastamonu Valiliği ve  Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle 22-26 Kasım 2021 tarihleri arasında ‘Kastamonu Tabiat Turizm Sempozyumu’ gerçekleştirildi.
Akademisyenler, sektör profesyonelleri, sivil toplum kuruluşu önderleri ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılacağı bu sempozyuma ilçemiz adına Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Tabakoğlu katıldı.
Moderatör Dr.Alp Arslan yönettiği sempozyuma Pınarbaşı, Şebpazar, İhsangazi ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ile Gezgin TV programcısı İsmail Şahinbaş,Adem Salcıoğlu ve Doğa Gezginler Derneği başkanı Minidiye Kaya katıldıSonuçları açışından bilimsel yönünün yanında uygulamaya yönelik somut öneriler getirmesiyle de bir yol haritası niteliği taşıyan sempozyumda Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Tosya tarihi ve kültürel zenginlikleri konulu konuşma yaptı.Başkan Volkan Kavaklıgil sempozyumda ‘’ İpek Yolunda bir Serinlik Tosya’’ başlığı adı altında yaptığı konuşmada Tosya kültürel zenginlikleri ve Gümeleler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosya Hareket
Tosya Hareket - 11 ay Önce

Başkanımız tosya gümelelerini tanıtmış, ilçemiz turistten geçilmez artık!! Dışarıya göç etmiş olan tosyalılar da bağ, bahçe, tarla ve gümele satın almak için gelirler, memlekete geri dönerler. İyi olmuş.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298