BELEDİYE BAĞ VE BAHÇELERİ TARIMA HAZIRLIYOR

banner294

BELEDİYE BAĞ VE BAHÇELERİ TARIMA HAZIRLIYOR

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde önümüzdeki süreçte yürütülmesi planlanan çalışmaları, projeleri ve özellikle tarımsal alanlarda yaşanan sulama sorunlarını teknik heyetiyle birlikte inceleyen ve mahalle sakinleriyle buluşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil şimdiden önümüzdeki yıl için hazırlıklara başladıklarını kaydetti.

Tarımsal anlamda köklü bir geçmişe sahip olan Tosya’da 7 binin üzerinde bağ ve bahçe alanı olduğunu vurgulayan Başkan Kavaklıgil, özellikle göreve geldikleri ilk günden bu yana üretimin desteklenmesi adına alt ve üst yapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirtti. Son olarak önümüzdeki sezon için tarımsal alanlara yapılacak olan yatırımların şimdiden projelendirmesine başladıklarını dile getiren Kavaklıgil, Yunus Emre Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek planlanan işler ve sulama çalışmalarına dair mahalle sakinleri ile istişarelerde bulundu.

İncelemelrine Karşıyaka Mahallesi’ne geçen Başkan Kavaklıgil, geçtiğimiz süreçte planlanan yol genişletme çalışmaları ile bölgenin belli kesimlerinde ulaşımda yaşanan sıkıntıların giderileceğini belirtti.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 7 ay Önce

Belediye başkanımızdan rica ediyoruz bahçeli evler mahallesinde çatak mevkisinde bulunan bağ ve bahçelerinde sulama sorununa bir çare bulsun doğru düzgün sulama kanalları bile yok yapılmaya başlanmış ve yarım bırakılmış toprağı verimli özellikle sebze yetiştirmek için mevsimi elverişli ama suyu olmadığı için hiç birşey yapamıyoruz. Başkanımızdan önemle arz ediyoruz.

Tosya için.
Tosya için. - 7 ay Önce

O ses cicg köftenin ordaki trafik sinyalizasyon neden çalışmıyor acaba.Büyuk bir kazami olmasami gerekiyor.yada birilerini ölmesi lazım.bircan önce trafik ışıkları devreye girmeli...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307