Başkan Yardımcısı Mustafa Mola Açıklama Yaptı

Kastamonu'nun Tosya ilçe Belediye Başkanlığı, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine Kurban Bayramı'nda ilçede başıboş gezen sokak köpeklerini topladı.

Başkan Yardımcısı Mustafa Mola Açıklama Yaptı
banner278

buraya tıklayınız

 Tosya'da son zamanlarda ilçe merkezinde başıboş gezen sokak köpekleri vatandaşları rahatsız edince bazı vatandaşlar Tosya Belediyesi'ne şikayette bulundu.

Şikayet üzerine harekete geçen Tosya Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan sokak köpeklerini topladı. Köpeklerin belediyeye ait çöp konteynırlarına yüklenmesi ise hayvanseverleri kızdırdı.

Hayvanseverler, sokak köpeklerine yapılan zulmü doğru bulmadıklarını belirterek, belediyeyi kınadıklarını söyledi.
 
 Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ise, amaçlarının sokak köpeklerini öldürmek olmadığını kaydederek, bayıltıp ilçe merkezinden başka bir yere uzaklaştırmak için bu işin yapıldığını dile getirdi.

Mola, yapılan uygulamayı kendilerinin de doğru bulmadığını ifade ederek, ekibin biraz işin dozunu kaçırması sonucu istenmeyen bir görüntünün ortaya çıktığını aktararak, "Hayvanseverlerimizin bilmesini isterim, belediyemiz tarafından bundan sonra bu tür bir ölüm olayı gerçekleşmeyecek" dedi. (İHA)

İşte HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu'nca İçişleri Bakanlığına Yazılan Soruşturma Talebi TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2012, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin canlı
metin canlı - 9 yıl Önce

açıklama çok yerinde olmuş...ben ikna oldum.dozajını da belirtselerdi daha bir yerinde olurdu aslında...bir dahaki sefer gaz kullansınlar...

SIRADAKİ HABER