BAŞKAN TÜM ELEŞTİRİLERE RAĞMEN YAPACAK

banner294


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Toplamda 20 bin metrekarelik alan üzerinde bünyesinde mescit, veteriner odası, yemek, çay salonu ve sosyal tesislerin olduğu Yeni Hayvan Pazarı ve Modern Mezbaha için zemin hazırlık çalışmaları tamamlandı.

Günlük 100 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip yeni mezbaha 400 metrekare, sosyal tesis 300 metrekare ve hayvan pazarı ise 2 bin metrekare olarak Şubat ayı içerisinde ihale edilerek önümüzdeki aylarda inşasına başlanacak.

Tesisisin tüm sosyal donatılarıyla birlikte projesi de tamamlanırken, 2022 yılı Kurban Bayramı’na inşa çalışmalarının tamamlanarak tesisin hizmet vermesi için Tosya Belediyesi tarafından yoğun bir mesai harcandığı kaydedildi.

Hayvan Pazarı Bölge Pazarı Olma Yolunda İlerliyor

Tosya için son derece önemli bir yatırımı daha hayata geçirmek için tüm şartların yerine getirildiğini ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, özellikle önümüzdeki Kurban Bayramı tesisin tamamlanıp çalışmaya başlamasıyla birlikte kurban kesimi noktasında önemli ölçüde ihtiyaca cevap verileceği ve sıhhi bir ortamın tesis edileceğini kaydetti. Yeni hayvan pazarı sayesinde de bölgedeki üreticilerin yürüttükleri faaliyetlere katma değer sağlanacağını vurgulayan Başkan Kavaklıgil, canlı hayvan ticareti noktasında bölgedeki önemli merkezlerden biri haline gelineceğini vurguladı. 3 bin büyükbaş ve 250 küçükbaş kapasiteli yeni hayvan pazarının özellikle çevre il ve ilçelerden gelecek üreticilere yönelik de faaliyette bulunması hedefleniyor.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda Kaya
Sevda Kaya - 1 yıl Önce

palavra başka bir şey değil. Ortaya atılmış bir vaad

Delege
Delege - 1 yıl Önce

Ben 8 yıldır odanıza kayıtlıyım siz nezaman seçime çagırdınız birkere harhangş bir esnaf dükkanına hal hatır sordum ben seni sadece oyistemeye gelince gördüm ondada sen değil İsa konuştu

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 1 yıl Önce

Sayın Belediye Başkanımız Volkan Kavaklıgil i tebrik ediyoruz bölgemizin en büyük pazarı ve kesimhanesi olacak inşAllah kurbanlarının burada kesmek nasip olur TAHAP Türkiye tarım hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Kastamonu il başkanlığı Tosya

hasan
hasan - 1 yıl Önce

en son kurban bayramında et yedim çocuklarımla. onu da komşum getirdi. şimdi mezbane yapılacakmış. bana ne faydası var ki et alamadıktan sonra. başkana güvendim oy verdik o da boş çıktı. halimizi hatırımızı sorar dedik ama yanılmışız. koltuğa oturunca bizi unuttu. bir dahaki seçimde oy yok MHP ye.

Hakverdi Erşan
Hakverdi Erşan - 1 yıl Önce

Yapılacak olan entegre tesis ve canlı mal pazarı göre ve ilçe halkımıza hayırlı olsun. Önemli bir adımda emeği geçen Belediye başkanı sayın Volkan Kavakligil'i mimari dan usta ve işçisine emeği geçen emekçilere Tosya da yaşamasam da teşekkürlerimi sunarım.

Serdar
Serdar - 1 yıl Önce

Tosyanın hangi bölgesinde yapılıyor bu hayvan pazarı ve Mezbahane.

istanbuldan
istanbuldan - 1 yıl Önce

Bir işe başlamak bitirmek demektir. başarılar dilerim. ve çok selam iderim.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307