Başkan Kazım Şahin''Haksızlık Yapılıyor''

banner294

Başkan Kazım Şahin Son günlerde sosyal medyada yer alan Geçici Hayvan Barınağı ile ilgili açıklama yaptı.


buraya tıklayınız
HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 
KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde başıboş sokak köpeklerinin toplandığı Tosya Belediyesi geçici hayvan barınağı ile ilgili olduğu iddia edilen görüntüler sonrasında Belediye Başkanı Kazım Şahin www.tosyahaberleri ve Tosya İHA muhabiri Sedat Ağacıkoğlu’na açıklamalarda bulundu.
Başkan Kazım Şahin Sosyal Medyadan yayınlanan görüntüleri izledikten sonra geçici hayvan Barınağı yetkilisi Veteriner Sıtkı Danacı’dan yayınlanan görüntü ve iddialar konusunda bilgi aldığını söyledi. Başkan Kazım Şahin İHA muhabiri Sedat Ağacıkoğlu’nun ilçedeki başıboş Köpekler ve bunların toplandığı geçici hayvan barınağı ile ilgili gündemde olan iddiaların nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna verdiği cevapta ‘’  Sedat Bey bildiğiniz her hafta sonu ilçemizde bölgenin en büyük hayvan pazarı kurulmakta. Bu hayvan pazarına çevre il ve ilçelerden kamyonlarla pazara satılmak üzere büyükbaş hayvan getirilmekte. Fakat ne yazık ki gelen kamyonların içinde çoğu zaman çevreden toplanan başıboş sokak köpeklerde getirilerek sabahın erken saatlerinde ilçemize bırakılmakta. Biz bunları takip etsek te, görüntülesek te ve hatta yakalasak ta bir türlü engel olamıyoruz. Belediye olarak yetkili birimlerimiz ilçede başıboş gezen bu köpeklerin hasta ve sakat olanları veya vatandaşlarımızdan gelen şikâyet üzerine bunları usulüne uygun olarak toplayıp geçici hayvan barınağımızda tedavi edip Kastamonu Merkezde bulunan Hayvan barınağına gönderiyoruz. Biz bu geçici barınakta kısıtlı imkânlarla bu köpeklerin tedavisini yaparak karınlarını doyururken hiçbir kurumdan destek almamaktayız. Hatalarımız veya kusurlarımız olmuyor mu illaki oluyor fakat bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Fakat bazı hayvan sever olduğunu iddia eden bazı kişiler bazı münferit olayları cep telefonları ile çekerek bunu sosyal medyada paylaşıp Belediyeyi karalamakta. Sizlerin de çoğu zaman haberlerinizde yer verdiğininiz köpeklerin vatandaşlarımız saldırı olayları hepimiz üzmekte. Mağdur olan bu vatandaşlarımızın hakkını kim koruyacak acaba. Biz belediye olarak bu konuda çok hassas davranıyoruz. Şunu da  sizlerin aracılığı ile belirtmek isterim bundan sonra usulsüz bir şekilde haksız yere yapılan görüntülerin yayınlanması konusunda yasal haklarımızı kullanacağız’’dedi.
  (SDA-

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülüzar
Gülüzar - 6 yıl Önce

Sayın başkan bir şehrin gelişmesini gösteren şey hizmet verdiği kurumlardır, özeliklede insan ırkından olmayan hayvanlara, açlık her canlı için kötüdür, hastalık her canlı içün kötüdür, korku her canlı için kötüdür. İnsanı tek özel yapabilecek şey ise yardıma ihtiyacı olan her canlıya hizmet edebilmesidir. İzlediğim görüntüler içler acısıydı, diyelimki çekenin garezi var, görüntüler ortada garezi olsa ne olur olmasa ne olur, her yöneticide verdiği hizmet doğrultusunda kendisini belli eder.

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 6 yıl Önce

Başkanım sonuna kadar haklısınız. aynen katılıyorum size. istanbuldan kucak dolusu selamlar.

Namık
Namık - 6 yıl Önce

Gülüzar çözüm ne ?
Ne yapsın bu adam?
Gülizar senin çocuğun onlarca köpeğin saldırısına uğradı mı ?
Her kez evinde karnesiz acısız köpek besliyor ve sonra sokağa atıyor ve çevre köy ve ilçelerden köpek atıyorlar şehir merkezi ne başkan doğuruyor ya bunları.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307