BAŞBAKAN 19 TEMMUZ'DA GELİYOR

KASTAMONU’DA BAYRAM HAVASI YAŞANIYOR

BAŞBAKAN 19 TEMMUZ'DA GELİYOR
banner278

buraya tıklayınız

Kastamonuluların uzun zamandır açılmasını beklediği havaalanına nihayet Cuma günü kavuştuğunu açıklayan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Metin Çelik, “Burada siyasi irade ve Sayın Başbakanımız bunu kendisine bir görev bildi. Ulaşım alanında Türkiye’de son 10 yılda hem kara ulaşımı hem de hava ulaşımı hem de diğer vasıtalarla olan ulaşımda büyük yol kat edildi. Duble yolların yanında hava ulaşımını da hükümetimiz büyük önem verdi. 2002 yılında 26 tane ülkemizde havaalanı varken bugün 50 tane havaalanı bulunuyor. Havayolu, sadece zenginlerin ulaşım aracı olmaktan da çıktı ve herkesin bu hizmetten istifade edebileceği ücretler makul rakamlara çekilmiş durumdadır. Kastamonu’da 54 yıl önce havaalanı açıldı fakat işlemediği için kapandı. 1980’li yıllarda bir girişim daha oldu yine başarısızlıkla sonuçlandı. Bunun tecrübeleriyle inşallah Kastamonu, bu büyük yatırımı iyi değerlendireceğiz. Bütün toplum sivil kuruluşlarımız, bütün işadamlarımız ve halkımız bu işi sahiplenecek. İstanbul’daki diğer Kastamonulular bu işi mutlaka sahiplenecektir. Buna cani gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Uçak seferleri için şu andaki taleplerin iyi durumda olduğunu aktaran Çelik, şöyle devam etti: “20 ilçemizde her gün şuan 100’den fazla otobüs gelip gidiyor. Haftada 4 kez 135 kişilik uçaklarla gelinecek”

BAŞBAKAN ERDOĞAN 19 TEMMUZ’DA GELİYOR

Kastamonu Havalimanı’nın Cuma günü uçak seferlerini başlamasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, 19 Temmuz’da Kastamonu’ya gelerek resmi açılışını gerçekleştirecek. Çelik, Kastamonu Havalimanı’nın resmi açılışını yapmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Temmuz Cuma günü Kastamonu’ya gelerek saat 15.30’da resmi açılışı yapacağını söyledi.

54 YILLIK ÖZLEK SON BULUYOR

Kastamonulu vatandaşlar, 54 yıldır Kastamonu Havalimanının tamamlanmasını beklediklerini belirterek, acil bir işleri olduğunda veya hastaları olduğunda İstanbul’daki hastanelere çok daha kolay gidebileceklerini kaydetti. Büyük mutluluk duyduklarını açıklayan vatandaşlar, konforlu bir şekilde seyahat edebileceklerini ve otobüslerle 9-10 saat boyunca yolculuk yapmayacaklarını, 1 saatte İstanbul’a varabileceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2013, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER