AVRUPA TOSYALILARA EMANET

banner315

AVRUPA TOSYALILARA EMANET
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Geçtiğimiz günlerde açıklanan büyükelçiler atama kararnamesi ile Avrupa Birliği Daimî Temsilciliği görevine atanan Tosyalı hemşerimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı önümüzdeki aylarda Brüksel’de yeni görevine başlayacak.

Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği görevini başarı ile yürüten Büyükelçi Faruk Kaymakcı yıllarca Dışişleri bakanlığının çeşitli kademelerinde yaptığı başarılı görev ve tecrübesi ile Kastamonu’nun Tosya ilçesindeki hemşerilerinin haklı gururu olmaya devam ediyor.  

Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği görevine atama kararnamesi sonrasında bir başka Tosyalı hemşerimiz gazeteci Nazlı Yüzbaşıoğlu Anadolu Ajansı Avrupa haberleri editörü olarak Brüksel’e atandı.

Nazlı Yüzbaşıoğlu yeni görevine bu ay içinde başlaması beklenirken Büyükelçi Faruk Kaymakcı 2023 yılının ilk aylarında Brüksel’de Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi olarak göreve başlayacak. Bakanlık kulislerinde her iki Tosyalının Avrupa Birliği görevi için Brüksel’de göreve başlaması ‘’ Avrupa Tosyalılara Emanet’’dedirttirdi.   

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Bayar
Ahmet Bayar - 11 ay Önce

Değerli hemşehrilerimizi kutlar yeni görevlerinde başarılar diliyoruz Tosya yeni suluca mahallesinden selam ve sevgiler gönderiyoruz sayın Bakanım

İlhami Ateşoğlu
İlhami Ateşoğlu - 11 ay Önce

Her iki Tosya lı hemşehrimizi de kutluyorum, hayırlı olsun.Sevgili Nazlı Yüzbaşıoğlu çok gurur duyduğumuz bir yeğenimdir.Ankara da iyi eğitim gördü ve çeşitli basın yayın kuruluşlarında başarılı çalışmalar yaparak önemli tecrübeler kazandı.Türkiyemimiz için faydalı görevler yapacağından emin olarak, başarılarının devamını diliyorum.

Doğan Çamur
Doğan Çamur - 11 ay Önce

Sayın Faruk Kaymakçı beye,ve Kızım Nazlı Çamur Yüzbaşıoğlu na başarılar diliyorum.

Doğan Çamur
Doğan Çamur - 11 ay Önce

Nazlı Çamur Yüzbaşıoğlu, Faruk Kaymakçı beye Başarılar dileriz.

Kemal Sevgi
Kemal Sevgi - 11 ay Önce

Tebrikler

İsa Peker
İsa Peker - 11 ay Önce

Allah'ım hayırlı uğurlu eylesin. Allah'ım utandırmasın

Erol Sevdi
Erol Sevdi - 11 ay Önce

Hemşehrilerime görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Faruk Kaymakçı bey ve yeğenim Nazlı hanımefendi, Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Gururumuzsunuz.

ahmet ali
ahmet ali - 11 ay Önce

Kısa yoldan Avrupalı olduk mu şimdi. Gerçekten olduk mu. Doğru söyleyin ne olur. Avrupalı olduk mu? Euro 20 Lira. Düşer değil mi yakında.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307