AK PARTİ KASTAMONU İL BAŞKANI TOSYA YOLU MÜJDESİNİ VERDİ

banner315

AK PARTİ KASTAMONU İL BAŞKANI TOSYA YOLU MÜJDESİNİ VERDİ
banner322

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün başkanlığında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Doğa Kültür Köyü’nde program düzenledi.
Programa İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Serap Ekmekci, teşkilat üyeleri ve basın mensupları katıldı. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 37 internet haber sitesinde yayınlanan haberde satır başlarında Tosya ilçesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan İl Başkanı Doğan Ünlü Tosya-Kastamonu yolu ile ilğili yolun kısalaçağı müjdesini ve bilgisini paylaştı.

“TOSYA’DAKİ YOLU 52 KİLOMETREYE DÜŞÜRECEĞİMİZ BİR ÇALIŞMAMIZ VAR”
Açıklamalarına devam eden Ünlü; “İnebolu yolunun bu sene hızlı bir şekilde başlayacak. Tosya yoluyla ilgili de kısım kısım çalışmalarımız devam ediyor. Tosya’daki yolu 52 kilometreye düşüreceğimiz bir projelendirme çalışmamız var. Bu proje tünelli geçidi oluşturuyor. Bunu yaptığımızda 30 dakikada Tosya’da olacağız. Oradaki insanlarımız da Kastamonu ile daha yakın olmak istiyor, bu açıdan da fayda sağlayacak. Önümüzdeki süreç hem siyasi anlamda hem yatırım anlamında hareketli bir dönem olacak” dedi.

“BÜYÜK BİR YATIRIMCI TALEBİ BEKLİYORUZ”
Organize sanayi bölgesinin genişletilmesine değinen Ünlü; “Yakın zamanda yine Sanayi Bakanı’mızın yanına gidiyoruz. Kamulaştırma bedellerinin birçoğunun paralarını Bakanlığı’mızdan aldık, az bir kısım kaldı onu da alacağız. Mevcut organize sanayi bölgemizin karşı tarafına doğru genişletiyoruz. Tosya OSB’mizi bin dönüme yakın genişletme orada kamulaştırma ve diğer çalışmalarımız devam ediyor. Seydiler’de de yerimiz doldu. Seydiler’in de hızlı bir şekilde genişletilmesiyle ilgili çalışmaların başlanması gerekiyor. Esas hedefimiz Araç- İhsangazi organize sanayi bölgesi. Orası 5’inci bölge. Merkez, Tosya, Taşköprü, Seydiler 4’üncü bölge. Gelişmişlik düzeyine göre 4 ve 5 olanlar var. Organizeyi o bölge yaptığımızda 6’ncı bölge imkanlarından faydalanacak. Dolayısıyla oraya büyük bir yatırımcı talebi bekliyoruz” diye konuştu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müjde
Müjde - 9 ay Önce

Kastamonu Tosya yolunun yapılmasına ilişkin müjdelerinizi 20 yıldır çok duyduk. Halende MÜJDE almaya devam ediyoruz. Kastamonu Tosya yolunu yapmaya senin gücün kudretin yetmez. Sen işine bak, paran, servetin, sosyal çevren var diye siyaset yapmak senin işin olamaz. Akaryakıt alıp satıp kolay ticaret yapmaya devam et istersen. Benim babam Tosya Kastamonu yolunda tosya hastanesinden kastamonuya sevk edilirken akkaya denilen yerde ambulansta vefat etti. O berbat yolu unutmamıza imkan yok. Senin o yolu yaptırmaya gücün yetmez ama, ben TOSYA yı İL yaptıracağım, TOSYA'yı da merkez ilçe yaptıracağım ve Tosya olarak Kastamonu' ya gelmekten ve sizi görmekten kurtulacağız Allah'ın izniyle inşaAllah. Sizinde engel olmaya gücünüz yetmeyecek, çok az kaldı. Bolu dan Samsuna D100 karayolu üzerinde oldukça uzun bu mesafe üzerinde il merkezi olmadığı için Tosya yol geçen hanına döndü. Güvenlik eksikliği ve yetersizliği var. Haberlerde okuyoruz her türlü gayrimeşru işlerle uğraşanlar burdan geçiyor. Ne ararsan var, gayrimeşru işleri şimdi burda saymayalım, hepsi burdan geçiyor. Güvenlik Bolu Samsun arasında D100 karayolu üzerinde yetersiz. Çünkü bu D100 karayolu üzerinde oldukça uzun bu mesafeye hakim olacak il merkezi yok, il mülki idaresi yok. Sizde siyaset yapmak adına Tosya ile ilgili açıklamalar yapmaktan vazgeçin. İnsanların aklını beynini fazla yormayın isterseniz.

Sabır
Sabır - 9 ay Önce

Yaparsınız belki. Bizde çok inandık.

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

" Önümüzdeki süreç hem siyasi anlamda hem yatırım anlamında hareketli bir dönem olacak" bakın burası önemli hem de çok önemli.

Vehbi TÜRKOĞLU
Vehbi TÜRKOĞLU - 9 ay Önce

Siyasilerden CAK'lı , CEK'li söz duyarsanız bilin ki; Onun adı : LAF YUVARLAMA, YUVARLAK KONUŞMADIR Umut aşılanıyor aşı tutmuyor ne hikmetse.

TOSYALI.İSTANBULDAN.....
TOSYALI.İSTANBULDAN..... - 9 ay Önce

ESKİDEN KERT ME OLURDU. BİR YERE KERTERLERDİ. ŞİMDİKİLER BİLMEZLER. İYİ KERTİN Kİ. VAADİNİZ YERİNE GELSİN. AHHH AHHHH. ZAMANIN MASA BAŞI ADAMLARI.

Aynur uzun
Aynur uzun - 5 ay Önce

İkametim İstanbul'da gitmem gerekiyor yol ücreti

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307