AK PARTİ İL BAŞKANINDAN TOSYA DEVLET HASTANESİNE MAMOGRAFİ CİHAZI SÖZÜ

banner294


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Tosya AK Parti İlçe binasında yapmış olduğu basın toplantısında Tosya Devlet Hastanesi ile ilğili önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya İl Başkanı Doğan Ünlü,İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişçi ve parti yönetimi ile çok sayıda partili katıldı.İl Başkanı Doğan Ünlü basın mensublarına yaptığı açıklamada Tosya Devlet Hastanesinin halkımıza daha iyi hizmet verebilmesi amacı ile bakanlık ve ilğili kurumlar nezninde gerekli çalışma ve müracaatlarını yaptıklarını söyleyerek hastane içinde önemli bir müjdeyi verdi.Tosya Devlet Hastanesine Mamografi Cihazı alımı için çalışmalara başladık inşallah yakın zamanda bu cihaz Tosya Devlet Hastanesinde hizmete girecektir''dedi.

Tosya Devlet Hastanesi'nde digital mamografi cihazı yakın zamanda hizmete girecek. Bu cihaz sayesinde kadınlarda ölümle sonuçlanan en yaygın kanser türü olan meme kanserine erken teşhis konulabilecek.

 

Meme kanseri taramalarında erken teşhis için hayati önemi olan mamografi sayesinde artık hastaların başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacağını belirten hastane yetkilileri  "Meme kanseri kadınlarda görülen ölüm oranı en yüksek kanser türüdür. Her hastalıkta olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hasta için hayati önem taşır. Günümüzde meme görüntülenmesinde kullanılan yeni yöntemler sayesinde meme tümörlerinin erken dönemde teşhisi kolaylaşmış olacak" dedi.

 Meme kanseri taraması nasıl olur?
Meme kanseri taramasında memenin filmini çeken mamografi cihazı kullanılmaktadır. Çekilen filmler, meme üzerinde bulunan kanserli dokunun saptanmasına ve meme kanserine erken teşhis konmasına olanak sağlamaktadır. Meme kanserinin erken dönemde anlaşılması ve tedaviye erken başlanabilmesi bu yöntem dâhilinde gerçekleşmektedir.
 Dünya sağlık örgütü, Amerikan Kanser Enstitüsü ve Türk Radyoloji Derneği’nin de önerisi üzerine; meme kanserinde erken teşhis için 40 yaş ve üzeri kadınların yılda bir kez mamografi incelemesi yaptırması gerekmektedir. Ayrıca 35-40 yaş arası kadınlarda 1 kez bazal mamografi incelemesi yapılması ve yıllık ultrason kontrolleri de tavsiye edilmektedir.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan
Turan - 1 yıl Önce

Tosya devlet hastanesinin acilen sınıf atlaması gerekiyor, sınıf atlatılıp gerekli göğüs hastalıkları doktorunun gelmesi, heyet raporlarının geçmişte olduğu gibi, tosyada verilmesi gerekiyor, bıktık artık tosya çankırı arasında mekik dokumaktan

Fahir
Fahir - 1 yıl Önce

Mamografi cihazını ilçe hastanesine siyasiler mi satın alıveriyor, akp il ve ilçe başkanları mı veriyor veya bağışlıyor? Yeminle söylüyorum anlamış değilim. Bildiğim kadarıyla bu ülkenin sağlık bakanlığı var, bu konuda sağlık bakanlığı yetkilileri var, hastane yetkililerinin yetkili mercilere cihaz ihtiyacı için gerekli başvuruyu yapmaları halinde ilgili il müdürlüğü ve bakanlık mamografi cihazını verecektir. Bildiğim kadarıyla kamu yönetimi böyle işliyor. Siyasetçiler basın açıklamalarında mamografi cihazını ilçe halkına lütuf gibi sunmuşlar. Cihaz için söz aldık her zaman hatırlatacağız ne demek, istemek defalarca istemek defalarca hatırlatmak veya rica etmek yalvarmak çok yanlış. Bizim ülkemizin devleti bilindiği üzere sosyal hukuk devletidir. Anlaşılıyor ki hastanemizde mamografi cihazına ihtiyaç var. Talep edilmesi halinde bakanlık bu cihazı gönderecektir. Bolu dan Samsun ve Amasya ya kadar olan uzunca bu mesafede D100 karayolu üzerinde tam teşekküllü bir hastane bulunmuyor. Uzunca bu mesafe üzerinde Allah göstermesin ciddi bir kaza filan geçirmeyin veya asla rahatsızlanmayın, sevk sevk sevk derken hayata tutunamayabilirsiniz. Daha ilerisini söylemeyeyim. Akp il başkanından uzunca bu mesafenin tam ortasında bulunan tosya devlet hastanesinin tam teşekküllü hale getirilmesini ve binasının fiziki şartlarının yeterli olmasından dolayı sınıfının yükseltilmesini isteyin talep edin bakalım. Söz verebilecek mi? Görelim. Yüksek siyaset böyle olur, Eğer söz veremez ise yaptığı siyaset küçük kalır kasaba siyasetinden öte gidemez . Bu ilçe eski dönemlerde olduğu gibi bir cihazla, küçük vaadlerle oy alınabilecek bir ilçe değil artık. Son dönemde ilçe halkında bilinç düzeyinin çok yükseldiği ve her alanda gelişmeler yaşandığı görülmekte.. İlçe halkının karşısına isterseniz daha ciddi siyasi politikalarla çıkın, basın açıklaması yapın. İnsanlar artık çok zeki ve olan biten her şeyi görüyor. Siyaset bilimi ile ilgilenen biri olarak Önemle tavsiyemdir. 1950 lerden itibaren 70 yııldır yapılan siyaset yapma yöntemi ve şekli bitti artık. Haberiniz olsun.

Tosya icin..
Tosya icin.. - 1 yıl Önce

Tosya devlet hastanesinin bir an önce hemşire yetersizliğini gidermesi lazım..Bir vatandas olarak canıyla başıyla çalışan saglikcilari görünce çok yorulduklarina şahit oldum ..artık bu konuda yetkili kimse il sağlık müdürlüğü mu bakanlık mi bu konuya el atmalıdır İstediğiniz kadar büyük donanımlı binalar yapın içinde çalışacak personel bulamadiktan sonra ne işe yarar!!!!

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 1 yıl Önce

Tosya'ya kaç tane doktor ataması yaptılar ki.doktoru olmayan hastaneye ne yaparsanız yapın boş.hastane yönetimini sil baştan değiştirmediğiniz sürece,bu hayallerle yaşarsınız işte...

Hasta sahibi
Hasta sahibi @topçu binbaşı fuat - 1 yıl Önce

HASTANE YÖNETİMİNİN BAŞHEKİMİNDEN TUT YARDIMCILARINDA,MÜDÜRÜNDEN AYARI SIFIRLAMALI, YENİLENMELİ, Bİ ENDESKOPİ İÇİN İLLER ARASI MEKİK DOKUYORUM, TOSYA HALKINA YAZIK OLUYOR,AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE YÜRÜMEZ BU İŞ. KOLTUGA SARILMAK DEĞİL O KOLTUGUN YAPMASI GEREKENLERİ YAPIP, TAŞIN ALTINA EL KONMASI LAZIM.İNŞALLAH DAHA GEÇ KALINMAZ.

Kurtcuoglu Nail
Kurtcuoglu Nail - 1 yıl Önce

5senedir gögüs Dr u yok o cihazı kim nasıl kullanacak ayrıca önce Dr un gelmesi lazım,ikisi birden .,kardiolojiden 3defa randevu aldım üçündede cihaz arızalı tamire gitti denildi,Dr ne yapsın burada herşeyden önce başhekimin ilgi alakasını bekliyor hastane ve personeli..

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Hangi cagdayiz yazıklar olsun lütuf etmiş il başkanımız yazık çok yazık.

lale
lale - 1 yıl Önce

cihaz getrilse ne olacak ki.hadi ambulansla kastamonuya sevk.kastamonudan da ankaraya sevk.nihayetinde sevk de sevk...

Zeki ÇİFTCİOĞLU
Zeki ÇİFTCİOĞLU - 1 yıl Önce

Her hizmet için Teşekkür ederiz çok çok önemli olan ilaçlı EMAR Sisteminin kurulup hizmete geçmesini önemle şahsım adına arz ediyor hizmetin verilmesini istiyorum çunkü Kastamonu"ya enaz biray süre veriliyor sonra hastalığın aciliyeti nedeniyle ya madür olunuyor yada tekrar özele gidilerek ücretli çeiliyo buda madi ve manevi anlamda insanlara büyük sıkıntı yaratıyor önemle tekrar tekrar rica ediyorum.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307