50 Yıllık Tosya Cezaevi Kapandı

banner294

50 Yıllık Tosya Cezaevi Kapandı
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

Türkiye genelinde fiziki şartlarının yetersizliği nedeniyle kapatılan cezaevleri arasına 50 yıllık Tosya cezaevi de eklendi.

1970 yılında açılan Tosya A2 Kapalı Cezaevinin kapanması kararı geldi. Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğünün açıklanan fiziki şartlarına uymadığı söylenen Tosya A2 Kapalı Cezaevinin kapanma kararı sonrası perşembe günü yaklaşık 14 mahkûm sevki gerçekleştirildi.

Tosya ilçesinde yaşanan Cezaevinin kapatılması ve mahkumların sevk edilmesi uygulamasının bir benzeri Daday ve İnebolu ilçesinde de gerçekleşti. Tosya esnafının önemli bir gelir kalemi olan cezaevi kapanması sonrasında zaten ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreç yaşayan Tosya esnafına ve halkına büyük bir darbe oldu. Tosya için bacasız fabrika olan Cezaevinin kapanmasına ne yazık ki engel olamadık.

50 yıllık cezaevinin kapanmasının sessizlikle karşılayan ve hiçbir açıklama ve yorum yapmayan ilçe yöneticileri, Siyasi Parti başkanlarının, Sivil toplum örgütlerinin bu durumu kayıtsız kalması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Son günlerde kaderine terk edilen ve adeta üzerine ölü toprağı atılan ilçenin bu durumu karşısında ne İktidar partisi ilçe başkanından bir ses var nede muhalefet partisi ilçe başkanlarından bir açıklama var.

Maalesef Tosya’nın geldiği nokta bu.

 Hani derler ya balık baştan kokar diye işte biz şu an o durumdayız.

Asıl suçlu bizleriz; Basın olarak ilçeye sahip çıkmadık nerede absürük haber var ise onlarla iştigal olduk. Günlerce yazılı ve görsel basında anahtar muhabbeti yaptık.

Artık suçlu aramayalım; ilçe olarak özümüze dönüp gelip geçici kişilerin etrafında pervane olmaktansa Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in yanında olup ona destek olup yüküne omuz vermek zorundayız.

Sözün özü İddialar göre cezaevi kapan üç ilçeden birine bin beş yüz kişilik bir cezaevi yapılması gündemde. Bizimle aynı kaderi paylaşan İnebolu her alanda güç birliği yaparak siyasi ve bürokrasiye karşı kamuoyu oluşturmaya başladı. Konu ile ilgili haber linkleri haber metnimizin altında yer almaktadır.

İş İşten geçmeden ‘’Ne olacak bu Tosya’nın hali’’ demeden şimdi birlik olma zamanı. İnebolu o cezaevini almadan Tosya olarak o cezaevini ilçemize kazandıralım.

İNEBOLU CEZAEVİ HABERİ-LİNKİ TIKLA

METİN ÇELİK CEZAEVİ AÇIKLAMASI

SİYASİLER BASIN AÇIKLAMASI

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 22:21

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soru
Soru - 3 yıl Önce

1.sorum = 14 mahkumluk bir cezaevinin esnafa nasıl bir faydası oluyordu acaba?
2.sorum= Çarşıdaki esnaf, yıllaaarca 10 liralık kazakları pantolonları kumaşları 30 liradan 50 liradan satmadımı bu millete? Küpünü dolduran doldurdu zaten merak etmeyin siz esnafı. Halada aynı şeyi yapıyorlar, dışarıya gidip alışverişini yapabilrn yapıyo ama tosyadan dışarı çıkamayan garibanlar. Neyse mevzu derin. Esnaf deyince aklıma geldi söylemeden geçemedim. İyileri tenzi ederek tabi.. Mağazaya gidersin bişey alıp çıkarsan ne ala, eğer almazsan suratları hemen asılıyor patronların, böyle esnaflık olmaz ama halkı mecbur bıraktılar, yıllarca kargı panayırını tosyaya sokmayan çarşı esnafı değilmiydi ? Dedimya mevzu derin. Herkes herşeyi çok iyi biliyor ama elden bişey gelmiyor. Hakkıyla çalışanda var tabiki Allah onların yar ve yardımcısı olsun.

harsatlı
harsatlı - 3 yıl Önce

sedat bey cezaevi kazandılralım diyeceğinize fabrika kazandıralım.işi gücü bıraktıkda cezaevinden gelecek gelirimi düşüneceğiz.

Yoldaş
Yoldaş - 3 yıl Önce

Habere bak;
"Tosya esnafına ve halkına büyük bir ihanet oldu. "

"Tosya esnafına büyük darbe oldu.
Siyasiler sessiz kaldı. "

Ya senin ilçende o kadar kişiye iş veren ,istihdam sağlayan kaç tane işyeri ve fabrika kapanmış haber olmuyor kimsenin sesi çıkmıyor.bacasız fabrikaymış...
haber içersinde yazdığınız gibi aynen gereksiz ve absürt bir haber. Bir yönetim yada idare cezaevi açmakla övünüyorsa vay halimize...

Ali özge
Ali özge - 3 yıl Önce

Bence iyi olmuş güzel tosya mızı kimse kötü hatırlasın istemiyorum

Bayram Dere
Bayram Dere - 3 yıl Önce

Tosya ya her şey müstehaktır tır ya AKP veya MHP ondan sonra muhalefetten yardım istersin bir Tosyalı olarak daha da beter olun diyorum

Fikir
Fikir - 3 yıl Önce

Restora yapılsın Tosya kültürüne dair herşey sergilensin müze olsun

Turkmen Sahin
Turkmen Sahin - 3 yıl Önce

Volkan başkana ne oldu. Hani herseyini çözecekti.

Seko
Seko - 3 yıl Önce

Tosyayida kapatinda tam olsun.ne buya .


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298