37 Yıldır Tosya’da Simit satan Zafer ilginç özelliği ile dikkat çekiyor

banner294

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 37 yıldır çarşı merkezinde ve mahalle aralarında koluna taktığı sepetlerde simit satması ile tanınan Zafer Çataloğlu’nun ilginç özelliği görenleri ve duyanları hayrete düşürüyor.

Edinilen bilgiye göre Tosya ilçe merkezinde birçok vatandaşın tanıdığı ve sevdiği simitçi Zafer yaz-kış demeden sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar simit satıyor. Yaklaşık 37 yıldır tatil yapmadan haftanın 7 günü ilçede simit satıyor. Simitçi Zafer aynı zamanda ilginç bir özelliği ile görenleri ve duyanları hayrete düşürüyor. Simitçi Zafer kendisinden simit alanların eğer istemeleri halinde doğum tarihlerini gün-ay ve yıl olarak söylemeleri durumunda hangi gün doğduklarını söylüyor.

Simitçi Zafer Çataloğlu bu ilginç özelliği ve 37 yıldır hiç durmadan simit satması ile ilçenin adeta maskotu haline geldi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2023, 00:45

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezgi
Sezgi - 1 ay Önce

Kişinin doğum tarihinin kendisine söylenmesi halinde Zafer'in biraz düşünerek hemen anında kişinin doğum gününü söylemesi kendisine verilen olağanüstü bir yetenek ve hiç yanılmıyor.

Aydın Kılıç
Aydın Kılıç - 1 ay Önce

Simitçi Zafer Allah' in sevgili kullarından Allah dostu bir insandir.Allah kendisine uzun ömürler versin...

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Allah ömrüne bereket versin zafer abi.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307