23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı Tosya Kutlama Töreni

banner294

banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
Kutlamalar saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci yaptı. Demirci konuşmasında; “Bire halk yedi düvele karşı mücadele vererek küllerinden yeniden ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurarak tescil etmiştir.
Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise, geliştirilmesi, korunması, sürekliliği de o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, çocuklarımıza ve gençlerimize ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz’ tarihi mesajı ile vurgu yaparak çok önemsediği çocuklarımıza bir bayram olarak hediye etmiştir” dedi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Yavuz Selim Borsa İstanbul İlkokulu tarafından hazırlanan şiirler okundu, yöresel oyunlar ve folklor gösterileri yapıldı. Özel Nezahat Çengel Okulları Anasınıfı tarafından jimnastik ve folklor gösterilerinin sahnelenmesinin ardından Tosya Belediyesi tarafından düzenlenen satranç turnuvası ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Program fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Programa;Kaymakam A. Ferhat Özen, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Cumhuriyet Başsavcısı Onur Gülbahar, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Zekeriya Özmen, Tosya Meslek Yüksekokulu Sekreteri Sedat Karaçam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İYİ Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Güvenç, kamu kurum kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner298