2021 YILI DEVLET YATIRIM PROGRAMINDA TOSYA NE KADAR YATIRIM ALDI

2021 YILI DEVLET YATIRIM PROGRAMINDA TOSYA NE KADAR YATIRIM ALDI
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

2021 Yılı Yatırım Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 2021 yatırım programında Tosya ilçemizin adı sadece Kavşaklar projesi için ayrılan 1000 TL’lik ödenekte geçti.

2018 yılında başlayan ve 2024 yılında bitirilmesi planlanan 66 km yol ayrımı projesi için 2021 yılında bin TL ödenek ayrıldı. 2020 yılı sonuna kadar 33 milyon 958 bin 100 TL kümülatif harcama yapılan ve yol yapım çalışmaları devam eden proje için 2021 yılında ayrılan bin TL ayrılması Tosya kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

İlimizin 2021 yılı bütçesinde baraj ödenekleri ağırlığı oluşturdu, ulaştırma projelerinde beklenen ödenekler gelmedi, Kastamonu FTR Merkezi’ne bütçe ayrılması sağlık alanında yüz güldürdü, gelmeyen ödenekler için umut ek ödenek tahsislerine kaldı.

2021 Yılı Yatırım Bütçesi’nin ilimizdeki dağılımı ise şu şekilde oldu:

Kastamonu Üniversitesi 44 milyon 785 bin TL… Eğitim 34 milyon 785 bin TL (15 milyon TL’si Kastamonu Tıp Fakültesi Morfoloji Binası), DKH-Sosyal 10 milyon TL.

DSİ Genel Müdürlüğü… Taşköprü Hasanlı Sulaması 29 milyon 993 bin 592 TL, Gökırmak Obrucak Barajı 89 milyon 522 bin 690 TL, Andıraz Barajı bin TL, Araç Barajı 8 milyon TL, Kırık Barajı 5 milyon TL, Daday Bezirgan Sulaması 13 milyon 200 bin TL.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı… Kastamonu Küçük Sanayi Dönüşümü 2 bin TL.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü… Bartın ve Kastamonu için 20 milyon TL, Sinop ve Kastamonu için 19 milyon 650 bin TL.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı… Abana Sahil Tahkimatı 8 milyon 742 bin TL, Çatalzeytin Sahil Tahkimatı 3 milyon TL, Çankırı-Kastamonu (Kırık Barajı Yolu) 8 milyon 51 bin TL, Amasya-Çankırı-Çorum-Kastamonu (Gerede-Merzifon Yolu) 40 milyon TL, Çankırı-Kastamonu (Korgun Yol Ayrımı) bin TL, Kastamonu-Karabük Yolu bin TL, Kastamonu İnebolu Yolu bin TL, Bartın-Çankırı-Zonguldak-Karabük-Kastamonu (karayolu iyileştirme) 40 milyon TL ve 39 milyon TL.

Tarım ve Orman Bakanlığı… Bartın-Kastamonu (Küre Dağları Milli Parkı) 3 milyon TL.

Kültür ve Turizm Bakanlığı… İl Halk Kütüphanesi bir milyon TL, Ginolu Kalesi Restorasyonu 3 milyon TL.

Sağlık Bakanlığı… Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 17 milyon 500 bin TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı… Kastamonu İçme Suyu 15 milyon TL.

DKH Sosyal Belediye Hizmetleri… Kastamonu Entegre Katı Atık Yönetimi 17 milyon TL.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı… Antalya, Burdur, Kocaeli, Kastamonu (Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi) 38 milyon 102 bin TL.

2020 TOSYA YATIRIM PROGRAMI

2021 YILI TOSYA YATIRIM PROGRAMI

YORUM EKLE
YORUMLAR
topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 5 ay Önce

Tosya'ya bir gram yatırım yok.işte memleketimin sahipsizliğinin en iyi göstergesi.Kastamonu Tosya'ya bakmıyor efendim bakmıyor.Tosya başının çaresine baksın...

mahmut
mahmut - 5 ay Önce

Dağardı Köyünün bu tarafındaki tepeden kara yoluna heyelan olduğu halde burayı bile yapamadılar.bu parayla şu heyelan olan yeri bari yapsalardı.kara yollarının sıkı bir çalışma yapması lazım bu bölgede...

Tosyalı
Tosyalı - 5 ay Önce

İlçeye gelen ambulans,bir kepçe v.b meteryallaerin önünde biz getirdik biz yaptık diye sahiplenen konuların siyasi takipçisiyiz diyen bireyler bu durumda nasıl bir aciklama yapacaklar eğer yaparlarsa uyan uyan millet

azapay
azapay @Tosyalı - 5 ay Önce

onlarada değilde iktidarın temsilcisi olan ilçe başkanına sorsanız daha mantıklı olur.ama siz illada birine karalma yapacaksınızya.her şeyden belediye başkanını sorumlu tutmak moda oldu.köy yolları kapanır başkan nerde köyde heyelan olur başkan nerde ilçeye yatırım az olur başkan nerde.peki bu halk nerde. oy verdik size milletvekili gönderdik neden yatırım yok demez.

Rey
Rey - 5 ay Önce

Sizde başka partiye oy verin

SIRADAKİ HABER