2020 Tosya Güreş Ağasından Dikkat Çeken Sözler

banner294

Alaattin Dubaoğlu Tosya Güreş Ağası seçildi

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’da yapılan tarihi Anadolu Kırkpınarı olarak bilinen Tosya Yağlı Güreşleri Başağalık seçimi kıran kırana geçti.  Yapılan açık artırma sonunda Alaattin Dubaoğlu 70 Bin TL ile 2020 yılı Tosya Güreş Ağası seçildi.

Tosya’da Başpehlivanlık güreşleri öncesi yapılan Başağalık seçimine 11 aday katıldı.  2019 yılı Başağası Mehmet Şen bu sene yapılan Başağalık seçimine tekrar katılarak ağalık açık artırmasını 20 bin liradan başlattı. Baş ağalık yarışında en çok dikkat çeken isim ise bir anda kendini ağalık yarışı içinde bulan Kastamonu Orman Mühendisi Aydın Pirizoğlu oldu.

Yapılan açık artırma sonunda Alaattin Dubaoğlu 70 bin TL ile 2020 yılı Tosya Güreş Ağası seçildi. 2020 Yılı Güreş Ağası Alaattin Dubaoğlu '' Çocukluğumda Tosya Güreşlerine giriş paralı idi. O günlerde simit ve gazoz satıyordum. Güreşlere zabıtalar paran yok diye almamıştı. O gün tel örgülerin arkasından bakarken bir gün bende bu sahaya güreş ağası olarak geleceğim diye aht etmiştim. Şimdi ben 2020 yılı Tosya Güreş Ağası oldum''dedi. Seçim sonunda yeni ve eski başağalar güreş meydanında tur atarak halkı selamladılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 18:19

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin (2020) ağalığı 661 bin TL bedelle verilmiştir. E Tosyamiza da "Anadolunun Kirkpinari" deniyor. Yani hakkini da verdiler. Gelen Güreşçilerin bu sene maşAllahi vardı. Bunların hepsi de parayla oluyor. Demem o ki Tosyamizin ağalığı biraz ucuza gitmemiş mi? Yanlış mı düşünüyorum? Ha şimdi diyenler olur. "Hemşerim, gel buyur sen al." Olsa valla verirdim boşa laf etmezdim :) Ağaya hayırlı olsun.

Aga
Aga @Tosyalı - 3 yıl Önce

Valla biraz boş laf olmuş. Seninde tahmin ettigin gibi yazayim. Buyur gel sen al.

Gazi
Gazi - 3 yıl Önce

Aynen öyle yüzüne bile bakmadılar içeri kuymadılar ama nerden içeri girdi hayret

Misafir
Misafir @Gazi - 3 yıl Önce

Elmalı güreş agası Muammer Ak ın söylediklerinin aynısını söyledi ben doğru oldugunu düşünmüyorum

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Neden yorumumuz yayınlanmıyor acaba yoksa siz tarafsız gazetecilik yapmıyormusunuz

Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Alattin abime gures agalıgı hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298