19 Eylül Gaziler Günü Töreninde tek isteklerini açıkladılar

Tosya,19 Eylül Gaziler Günü,

19 Eylül Gaziler Günü Töreninde tek isteklerini açıkladılar
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.Tören saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kaymakamlık, Belediye ve Harp Malulü Gazileri Derneği çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tosya Temsilcisi Galip Yaman yaptı. Yaman konuşmasında; “Bugün Gazi olmanın gurur ve kıvancını büyük bir coşku ile yaşıyoruz.Harp Malulü Gazileri Derneği Tosya Şubesi olarak derneğimize kayıtlı 8 Gazi ve ilçe merkezi ve köylerimizde 14 Kıbrıs Gazimiz ile topla ilçemizde 22 Gazi bulunmaktadır. En yaşlı Gazimiz Kıbrıs Gazisi Mehmet Kalınurgan (68) en genç Gazimiz Fırat Zorba kardeşimiz.Dernek olarak şu an için en önemli sorunumuz ve isteğimiz Gazilerimize ait bir Dernek binasını olması.İlçe yetkilileri ile yaptığımız görüşmede İnşallah Yeni yapılan Hükümet binasında bizlere ait bir yer sözünü aldık.Sayın konuklar Gaziler Günü törenine hoş geldiniz. Sizleri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit dul ve yetimleri derneği adına saygıyla selamlıyorum”  dedi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından tören, ardından Kaymakam Deniz Pişkin ve protokol üyeleri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tosya Temsilciliğini ziyaret etti.

Törene Kaymakam Deniz Pişkin,  Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mehmet Akgül, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Galip Yaman, daire ve kurum amirleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER