18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı
banner278

buraya tıklayınız


Başkan Şahin mesajında,İnancımıza göre şehitlik mertebesi erişilebilecek en yüksek mertebedir diyerek şunlara yer verdi:

''Bugün kutlu bir zaferin yıldönümü ile aziz şehitlerimizin hatıralarını andığımız, çoşkunun ve üzüntünün birarada hissedildiği gururlu bir gündür. Gururluyuz, çünkü yedi düveli Çanakkale önlerinde iman gücü ile dize getiren asil bir milletin mensubuyuz. Gururluyuz, çünkü ay yıldızlı bayrağımıza rengini kanları ile veren Peygamber komşusu şehitlere sahip Yüce Türk milletinin bir ferdiyiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu kutlu zaferi,''Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.''sözleri ile anlatmaktadır. Nitekim Çanakkale şehitliklerini gezdiğinizde buradaki ilahi havayı teneffüs etmenizin de birinci sebebi bu yüksek ruhun halen canlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu vesileyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda etmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan bütün sevdiklerine şükranlarımı sunuyorum.''
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER