TOSYA'DA VERGİ YAPILANDIRMASINA REKOR BAŞVURU

TOSYA'DA VERGİ YAPILANDIRMASINA REKOR BAŞVURU
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosyalılar dikkat! Son gün 1 Mart Tosya Vergi Dairesi Müdürlüğü yapılandırılan borçların birinci taksit ödemesi ile peşin ödenmesi için tanınan sürenin 1 Mart Pazartesi gününde dolacağını duyurdu.
7256 sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılması Hakkında Kanun kapsamındaki yapılandırma düzenlemesinden yararlanılması için başvuru süresi 1 Şubat'ta sona ermişti. Tosya Vergi Dairesi yetkilileri “Yapılandırılan borçların birinci taksit ödemesi ile peşin ödenmesi için tanınan süre 1 Mart Pazartesi günü (O gün dahil) dolacak. Kanun kapsamında yapılandırılan alacakların söz konusu güne kadar peşin ödenmesi halinde, mükelleflere taksitli ödemeye göre avantaj da sağlanacak. İdari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim yapılacak. Ayrıca, peşin ödemelerde yapılandırılan borçlara herhangi bir katsayı da uygulanmayacak. Yapılandırılan borçların taksitle ödenmek istenmesi halinde, başvuru sırasında 6,9,12 veya 18 eşit taksitte ödeme seçeneklerinden birinin seçilmiş olması gerekiyordu. Bu kapsamda ilk taksit 1 Mart’a kadar, kalan taksitler de takip eden ikişer aylık dönemler halinde ödenecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden, ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında birden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.Ayrıca borçlar, banka hesabından havale ile yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla, vergi tahsiline yetkili bankalar aracılığıyla, vergi dairesi vezneleri aracılığıyla veya PTT şubelerinden ödenebilecek”

Tosya'da 3 bin 500 mükellef Vergi yapılandırmasına müracaat etti. Bu güne kadar 1 milyon 600 bin tahsilat yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yyy
Yyy - 5 ay Önce

Demekki bu kadar borçlu esnaf var nekadar övünülecek bir durum.

Mert
Mert - 5 ay Önce

Durmak yok yola devam. Daha borclu gunlere. Ayrica vergisini odeyende zamaninda odemesin. Zaten aff yapilandir falan filan cikiyor.

Tosyali
Tosyali - 5 ay Önce

Neyin övgüsü bu acaba rekor felan bu kadar esnaf borcta demek ki bnce buna bi çözüm bulunsun ve esnaf bu borctan kaldirilsin o zaman kendilerini övgü yagmuruna tutsunlar

Kayıt Altı
Kayıt Altı - 5 ay Önce

Kayıt dışı işlerden ve faaliyetlerden kazanç elde etmiş olsalardı vergi borçları olurmuydu acaba?

Başdenetim
Başdenetim @Kayıt Altı - 5 ay Önce

Veya kayıt altında olup ve görünüp, kayıt dışı iş çevirenlerin vergi borcu olurmuydu.

Gerçekci Çözüm
Gerçekci Çözüm - 5 ay Önce

Tüm parasal hareketler kayıt altına alındığı ve ekonomideki kayıt dışılık önlendiği gün ülkedeki küçük büyük tüm yolsuzluklar ve haksız kazançlar biter. Gelirinde tabana dağılımı sağlanırsa işte o zaman ülkede tam anlamıyla adalet ve kalkınma tesis edilmiş olur ve kesinlikle vergi borçlusu kalmaz. Önemle tavsiye olunur.

Dava Sosyolojisi
Dava Sosyolojisi - 5 ay Önce

Vergi borçlusu halktan vergiyi tahsil et, fütursuzca harca, israf et, vergiden topladığın parayı başka birilerine vergi iadesi olarak ver, teşvik olarak ver, hibe desteği olarak ver, katkı tutarı olarak ver. Yoksulluk sınırı ile açlık sınırı altında yaşayan alt gelir gruplarına hiç bir şey verme, onlara şükür tavsiye et, Ne güzel işmiş, ne güzel dava imiş. Allah, vergi yapılandırmasına başvuran her vergi borçlusuna ödeme kolaylığı versin.

Muaf İstisna
Muaf İstisna - 5 ay Önce

Ülkede birtakım kişilerin kazançlarına istisna ve muafiyet tanındığı gibi tüm herkesin kazançlarına muafiyet ve istisna uygulansın. O zaman hiç vergi borçlusu olmaz. Böylece de dolaylı haksız servet transferi yapılmasınının önüne geçilmiş olur.

Vergi Demokrasisi
Vergi Demokrasisi - 5 ay Önce

83 milyon vatandaşın devletine ödediği vergi, bir partiye ödenen yıllık üyelik aidatı değildir. O sebeple iktidarda olan parti, elde ettiği vergi gelirlerini ve kamu kaynaklarını sorumsuzca harcayamamalıdır, dilediğine dilediği an dilediği miktarda para ve kaynak aktaramanalıdır ve hesap verebilir olmalıdır.


SIRADAKİ HABER