TOSYA'DA EKMEK ZAMMI YOLDA

banner294

TOSYA'DA EKMEK ZAMMI YOLDA
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’da 2,50 liradan satılan ekmeğe yeni zam yolda...

Tosya Fırıncılar Esnafı, son dönemde gelen zamlarla birlikte fırıncıların maliyetlerinin arttığını ve ekmek zammının kaçınılmaz olduğunu söyledi. “Özellikle akaryakıt, doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar bizi etkiledi. Faturaları iki katına ödemeye başladık. Şu anda yük ağır zam kaçınılmaz. Un fiyatları ise çuvalda neredeyse iki katına çıktı” ifadelerini kullandılar.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında ekmeğin gramajı 220 grama, fiyatı ise 2 lira 50 kuruşa yükselmişti. Yeni yılla birlikte akaryakıta, doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar sonrası fırıncıların maliyetleri yükseldi. Maliyeti yükselen fırıncı ekmeğe zam beklentisi içerisine girdi. Kastamonu Esnaf Odasından ekmekte yeniden fiyat belirlemek için görüşmelere başladı. Önümüzdeki hafta ekmek ve Ramazan Pide fiyatları açıklanacak.

18.07.201 Pazar sabahından itibaren fırınlarda 220 gram ekmek 2,5 TL’ye, 440 gram ekmek ise 5 TL’ye satılıyor.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 9 ay Önce

tamam artık tosyalının ramazan pidesine dokunursanız gunlerce konuşur dert eder

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

Osmancıkta ekmek 2 tl.

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

İskilip te ekmek 1.5 tl iken burada 2.5 tl
İskilip te yakıt işçi maliyeti yok mu ki biryerden yel esse hemen zam yapılması için fırıncılar odası toplanıyor ayrıca Tosyada yaşayan halk çok mu zengin alan var alamayan var zam yaparak 3- 5 kişi parasına para katacak halk ise iyice fakirleşecek zam yapılacaksa da iskilip ile belediyemizin anlaşma yaparak halka ucuz ekmek verilmesimi talep ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307