Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Nasıl Olunur?

banner294

Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Nasıl Olunur?
banner278

Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Tasarruf yaparak ev sahibi nasıl olunur; günümüzde ev sahibi olmak hem konforlu hem de garantili bir yatırımdır. Bunun için gelir ve giderlerimizi kontrol etmek, ekonomimize yönelik planlar yaparak kısa vadede ev sahibi olmak için birikim yapabiliriz. Tabii ki birikim yapmak için öncelikle gereksiz ihtiyaçlarımızı da kontrol ederek, tasarruflu bir yaşamı benimsememiz gerekiyor.

Nasıl Tasarruf Yapılır?

Tasarruf yaparak ev sahibi nasıl olunur demeden önce aslında tasarruf yapmanın püf noktalarını öğrenmek faydalı olacaktır. Günlük yaşantınızda ek masraflar, gereksiz alışverişler ve ekstra ödemelere maruz kalmadan, paranızı gerçekten ihtiyanıza göre yönlendirmeniz gerekmektedir. Ev almak için kemer sıkma politikası uygulamaktan çok, kemerin genişliğini bilmek daha faydalı bir yöntem olacaktır.

İlk olarak günlük harcamalarınızı hesaplamak, içinden çıkartabileceğiniz gereksiz harcamalarınıza odaklanmak tasarruf için önemli bir başlangıçtır. Örneğin, her gün iş yerinizde kahveye para vermek yerine bir adet termos edinip, iş yerindeki kahve harcamanızı yarıya indirebilirsiniz. Buradan elde ettiğiniz karı artık biriktirmeye başlayarak, diğer masraflarınız için de bu tarz çözümler bulabilirsiniz.

Birikim Hesabı Açabilirsiniz?

Genel olarak para biriktirmek zor bir süreçtir. Mutlaka harcanacak bir yer ve bahane bulunabilir. Bunun için evinizde ya da kumbaranızda değil, paranızı bir birikim hesabında biriktirmeniz, harcama konusunda caydırıcı olacaktır. Tasarruf yaparak ev sahibi nasıl olunur; ilkesinin ikinci maddesi mutlaka birikimlerinizi saklamak, ona dokunmamak olacaktır. Aynı zamanda birikim hesabındaki faiz oranlarından da yararlanarak, hesabınızdaki paranın daha da artmasını sağlayabilir, paranız duruyorken bile kazanç elde edebilirsiniz. Birikim hesabı açmadan önce en çok faiz oranı olan bankaları araştırmak ve geleceğe dönük birikim planı yapmak da ev alma konusunda sizi bir adım daha ileriye götürebilir.

Gereksiz Masraflardan Sıyrılın!

Gereksiz masraflarımız oldukça fazla olabiliyor. Hem kıyafet, hem yemek hem de günlük ritüellerimizde yaptığımız harcamalarla ay sonunu bile çıkartamıyoruz. Ev almak için ev yaşantınızda, elektrik, su faturasının yarıya inmesinden, günlük harcamalarınızı kontrol etmeye kadar birçok tasarruf noktası bulabilirsiniz. Birikimleriniz bu şekilde çok daha artışa geçecektir.

https://www.tasarrufvakti.com/tasarruf-yontemiyle-ev-sahibi-olmak-mumkun/

https://www.tasarrufvakti.com/

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298