2020 KÖYDES BÜTÇESİNDE TOSYA NE DURUMDA

banner294

2020 KÖYDES BÜTÇESİNDE TOSYA NE DURUMDA

buraya tıklayınız

’Köylerin Altyapısını Destekleyen Projelerin ( KÖYDES’in) Kastamonu ili ve ilçelerinde 2020 yılında dağılımında Tosya beklentilerin altında kaldı. Bilindiği gibi Köy yolları, köy sanat yapıları, içme suları, sulama ve atık su çalışmalarında o ilçeye ayrılan KÖYDES bütçesi önemli etkendir. Bütçe ne kadar fazla olur ise köylere yapılan hizmet ve çalışma o kadar fazla olur. Tosya köylerinin özellikle 2020 KÖYDES yardımından az faydalandığını görüyoruz, oysa Tosya’nın köyleri coğrafi olarak zor şartlarda bulunmakta. Her taraf dağ, tepe, dere, su getirmek zor, yol getirmek ve çalışma yapmak gerçekten çok zor. İşte bu noktada Tosya pozitif ayrımcılık bekliyor.

Aşağıda hazırlanan tabloda 2020 köydes bütçesinde Kastamonu Merkez ve İlçelerin Köy sayısı ve kişi başı düşen bütçe sıralamasında Tosya Köyleri çok gerilerde kaldığı görülmekte

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 3 yıl Önce

taskoprunun yarisi kadar bile butce verilmemis acaba tisyaya neyin cezasini veriyorlar bu bütçeyi hazırlayıp onuda onaylayan emirerleri yada hesap kitaptan haberleri olmayan liyakat ehli olmayan kisiler mi?????

Gürçesme
Gürçesme - 3 yıl Önce

Valla yedi göbek tosyaliyim. Timtim havuzu nerede onu bilebilenlerdenim. Anlayan anladı.. mevzuya dönersek Listeye bakınca gayet adaletli dagitim yapmışlar. Paranın gelis amacı belli köylere yardım bütçesi Köy sayısına gore bütçe yapmışlar. Ezik gibi hay kastamonu nize vermedi almadı muhabbetine bence gerek yok. Biz Kastamonunun ilçesiyiz. Tosyalı olmak ne kadar bir gurursa Kastamonunun bir ilçesi olmak o kadar onur. Bunlarin kıymetini bilelim.

Oğuzhan
Oğuzhan @Gürçesme - 3 yıl Önce

Oran orantı yapıldığında neyin ne olduğu ortaya çıkıyor...

Yeter
Yeter - 3 yıl Önce

Allah bereket versin Tosya kimdir?
Tosya KASTAMONU`nun en küçük ilçesidir.
Cide en büyük ilçemizdir TAŞKÖPRÜ ENNNN BÜYÜK
bu sebeple tosya kendinden çok daha büyük olan Hanönü ilçesinden bile 1.5 kattan daha fazla bütçeyi etmiş fazla bile aza şükretmeyen çoğu bulamaz(!)

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

afrine bile tosyadan bin kat fazla odenek verildi. sadece köylere olan mevzu değil bu genel olarak böyle. her zaman söyledim yine söylüyorum. tosya kastamonunun üvey evladı...

Tosyali
Tosyali - 3 yıl Önce

Kişi başı verilen ödeneğe baktigimda tuhaf bir durum görmüyorum.
Köy başına verilen ödeneğe baktigimda tuhaf bir durum gormuyorum.
Ne bekliyorduk Tosyamıza ayrıcalık taninip fazla fazla ödenek verilmesini mi?

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307