Yıkılan Tosya Atatürk Okulundan geriye moloz taşları ve kitaplar kaldı

banner294

Geçtiğimiz yıl yapılan analiz sonucunda 3 okul binasının depreme dayanıksız olduğu tespit edilerek yıkımına karar verilmişti.

Yıkılan Tosya Atatürk Okulundan geriye moloz taşları ve kitaplar kaldı

buraya tıklayınız
Boşaltılan okul binaları için yıkım ihalesinin yapılmasının ardından binaların yıkım işlemine başlandı. Yüklenici firma, ilçede bir döneme tarihe tanıklık eden ve binlerce öğrencinin gelerek eğitim gördüğü Atatürk İlkokulu binasının yıkımına başladı. Çatı katından başlanılan yıkım işlemi enkaz kaldırmayla devam edecek.Yıkım işleminin tamamlanmasının ardından hafriyatı yapılarak yeni binanın yapımı için ilk kazma vurulacak.

Okul yıkım çalışmaları sonrasında tarihi Atatürk İlkokulndan geriye moloz taşları ile okul kütüphanesine ait olduğu iddia edilen kitaplar dikkatlerden kaçmadı.

Mahalle sakinleri okulun içinde bulunan malzemelerin okul idaresi tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde taşındığını fakat bu kitapların nereden ve nasıl molozların içinde kaldığını bir mana veremediklerini ifade ettiler.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed ali
muhammed ali - 5 yıl Önce

hocaimat mahallesinde ki beş evler depreme çok mu dayanıklı,acilen kentsel dönüşüme alınması lazım.belediye başkanlığı acilen kentsel dönüşüme alması gerekirdi.hani nerede.beton yığını hepsi.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307