TÜRKİYE 1. TOSYA'DAN 2 ÖĞRENCİ OLDU

banner315

TÜRKİYE 1. TOSYA'DAN 2 ÖĞRENCİ OLDU
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı LGS sonuç listesinde Tosya Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan 2 öğrenci Türkiye 1.oldu.

4 Haziran 2023 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilen Türkiye genelinde 1 milyon öğrencinin katıldığı LGS sınavında Tosya ilçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan İrem Kuzbunar ve Mert Büyükdeğerli ful çekerek 90 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Türkiye genelinden LGS sınavına giren 1 milyon öğrenciden 562 öğrenci soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye 1. Oldu.

Türkiye 1.olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi İrem Kuzbunar sonuçların açıklanması sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada’’ Çok mutluyum. Çok çalıştım ve başardım. Şimdi ki hedefim Ankara Fen Lisesine girerek sonrasında Üniversiteyi kazanıp Genetik mühendisi veya Beyin Cerrahı olmak istiyorum. Düzenli bir şekilde çalışarak sınavlara hazırlandım. Okulumuz idaresine ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Tabii ki en çokta anneme ve babama teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Eryiğit
Ali Eryiğit - 3 ay Önce

MaşAllah.
Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
Okul yönetimini ve öğretmenlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.

E.A
E.A - 3 ay Önce

Tebrikler ler çocuklar...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307