Tosyalı Öğrenci LGS sınavında Türkiye Birincisi Oldu

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

1 milyon 29 bin 555 öğrencinin başvuru yaptığı Liseler Geçi Sınavı (LGS)’de Tosya Namık Kemal Ortaokulu ve Özel Tosya Akıl Küpü öğrencilerinden Betül Yeşilçimen, tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye derecesi yaptı.
Toplam 90 sorunun sorulduğu LGS sınavında tüm sorulara doğru cevap veren Tosya Namık Kemal Ortaokulu ve Özel Tosya Akıl Küpü öğrencisi Betül Yeşilçimen 1 milyon 29 bin 555 öğrencinin katıldığı sınavda 500 tam puan alarak Türkiye 1.olarak öğretmenlerinin ve Tosya’nın gururu oldu.
Türkiye derecesi yapan Betül Yeşilçimen, çok mutlu olduğunu belirtirken, başarının düzenli çalışmaktan geçtiğini ifade etti ve emeği geçen öğretmenleri ile Özel Tosya Akıl Küpü kurum yönetimine teşekkür etti.
Özel Tosya Akıl Küpü Müdürü Sırrı Sinan Erdoğan ise, sistemli ve düzenli çalışmanın başarıyı peşinden getireceğini ifade ederek, “Sene boyunca yaşadığımız sıkıntılara rağmen bizler öğrencilerimiz bir söz vermiştik. Öğrencilerimiz ve okul yönetimimiz fedakârca çalışarak programlı ve başarı odaklı, birebir çalışmalar yaptırdık. Tesadüfe yer bırakmadık ve sonuç ortada. Türkiye derecesi yapan değerli öğrencimiz Betül Yeşilçimen ’ı ve üstün başarı sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 12:20

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 3 yıl Önce

Başarılarının devamını dilerim. Dersaneninde iyi reklamını yapmışsınız, ama unutmayınki (dersane etüt adı değişsede sistem aynı) buraların desteği %20 en büyük başarı kişinin kendisindedir %80, biraz destekleyince başarı peşinden gelir.sürekli etütden bahsetmişsinizde dikkatimi çekti, etütle olsaydı bu etüde giden bütün öğrenciler aynı başarıyı elde etmesi lazımdı. Sistemli çalışmak için etütlerede gitmek lazım tabi. Okullar yetersiz kalabilir.

Kimsesiz ben
Kimsesiz ben @Tebrikler - 3 yıl Önce

Akıl küpü zaten derece yapan birçok öğrenci yetiştirdi bilginize

Adil Aydın
Adil Aydın - 3 yıl Önce

Çorum da yaşayan bir Tosyalı olarak bu kızınızı başarısından dolayı tebrik ediyorum ve hayırlı bir gelecek diliyorum

Tosyadar
Tosyadar - 3 yıl Önce

Çalışkan öğrenciyi tebrik ederim...Zaten çalışkanlığı ile bilinen bir çocuktu.Okulunu tebrik etmek lazım ayrıca...aileden okuldan çok dersane reklamı yapılmış,habercilik bakımından pek dogru değil aslında...tebrikler.

Yasin Ardıç
Yasin Ardıç - 3 yıl Önce

Gurur duydum. Tebrik ederim. Bir ömür başarılar dilerim. Öğretmenlerimizin ve ailesinin de emeklerine teşekkür ederiz.

Mehmet  ÇILOGLU
Mehmet ÇILOGLU - 3 yıl Önce

Tebrikler...

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298