Tosya’da Öğrenci Servis Şoförleri 15 yıllık geleneği devam ettirdi

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Servis Şoförleri 2022-2023 Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Kurban Kesti

Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yılda geleneği bozmayan Tosya ilçe ve köylerinde bulunan okul servis şoförleri kazasız bir eğitim öğretim yılınım geçmesi için yine kurban kesti.

Tosya Tur Minibüsçüler Kooperatifi'nin önünde gerçekleşen kurban kesim programına Kooperatif Başkanı Salih, Asil Tosya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Baş ve servis şoförleri katıldı. Kurban kesimi sonrası Kuba Cami İmamı Ahmet Şahin’in duasına tüm şoförler âmin dedi.

Kooperatif Başkanı Salih Asil, kurban kesiminin ardından yaptığı konuşmada, Yaklaşık 15 yıldır her eğitim öğretim yılının başlangıcında kurban kestiklerini söyledi.

Bu geleneği bu yıl da devam ettirdiklerini dile getiren Salih Asil, yeni eğitim öğretim yılının ilçeye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Salih Asil, bu yıl orta öğretim ve lise okullarında bin 500'e yakın öğrenciyi 68 araçla taşıyacaklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Geleceğimizi emanet etmiş olduğumuz çocuklarımızı güvenle taşıyan şoför arkadaşlarımıza da kazasız belasız görevlerini başarı ile yapmalarını Allah'tan niyaz ediyorum. Bizlere her konuda yol gösteren değerli Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze ve Milli Eğitim şube müdürlerimize dayanışma içinde bu işi beraber yaptığımız için kendilerine teşekkür ederim"dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2022, 17:05

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
İdealist Genç
İdealist Genç - 9 ay Önce

Yeni eğitim öğretim dönemi ilçemiz minibüscü esnafına hayırlı uğurlu olsun. Öğrenci servis taşımacılığı yapan minibüscü esnafı, aileler için ayrı bir önem arzediyor. Çünkü herkes gözü gibi esirgediği, canından çok sevdiği kız olsun, erkek olsun evlatlarını çocuklarını evden okula, okuldan eve her türlü güvenle gelip gitmeleri için minibüscülere emanet ediyor. O sebeple ayrı bir önem arzediyorlar. Serviscilerimize kazasız, olaysız, güvenilir bir taşıma dönemi diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307