Tosya MYO’nun projesi TÜBİTAK desteğine hak kazandı

banner315

Tosya MYO’nun projesi TÜBİTAK desteğine hak kazandı
banner322

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı Dr. Öğr. Üyesi Orçun Çağlar Kurtuluş’un “Polikaprolakton Katkılı Nanoselülozik Aerojellerin Üretimi, Yara Örtüsü Uygulamaları için Genel Karakterizasyon ve Biyouyumluluk Özelliklerinin Belirlenmesi” başlıklı projesi, TÜBİTAK 3501-Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.
TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen proje ile özellikle son yıllarda ortaya çıkan farklı yaralar ve bu yara tedavilerinin yüksek maliyetleri sebebiyle daha hızlı iyileşme sağlayacak biyolojik esaslı aerojel materyallerin geliştirilmesine yönelik araştırma yapılması amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda doğada en bol bulunan biyopolimer olan selülozun modifikasyonu ve modifiye selülozdan elde edilen “Nanofibril Selüloz” matriksine biyouyumluluk özelliği bulunulan “Polikaprolakton” katkısı ile üretilecek aerojel materyallerin yara tedavilerinde uygulanabilirliğinin tespiti amacıyla genel karakterizasyon testleri gerçekleştirileceği bildirildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ ERYİĞİT
ALİ ERYİĞİT - 8 ay Önce

Sayın hocamızı tebrik eder, başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307