Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,Özel Tosya Bilgi İlköğretim Dershanesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,Tosya Kaymakamlığı S.Y.D. Vakfı Müdürü Recep Keçeci ile birlikte, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde Tosya’da ikamet eden şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına ücretsiz dershane hizmeti vereceğini açıklayan Tosya Bilgi İlköğretim Dershanesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,Özel Tosya Bilgi İlköğretim Dershanesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
banner278

buraya tıklayınız

Ziyarette Kaymakam Türköz’e kampanyalarına verdikleri destek nedeniyle teşekkür eden Özel Tosya Bilgi İlköğretim Dershanesi Kurucu Müdürü Levent Çağlar,’’ Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin , 57. Maddesinin 1. Fıkrasıgereği Şehit ve malul gazi çocuklarının dershanemizde ücretsiz okutulması için bir çalışma başlattık.Bu uygulamayı başlatırken asla reklam duygusu taşımıyoruz.Bu hassas konuda kamuoyuna mesaj vermek ve öncü girişimde bulunmaktır.Bu tür kurumlar şehitlerimizin çocuklarına artık sözde değil, özde eğitim desteğinde bulunmalıdırlar.Biz de dershane olarak şehit ve gazi malullerimize karşı olan vefa borcumuzu bu şekilde göstermeye çalışıyoruz" dedi.

Dershanenin Dyned ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Çağlar, Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ın ilçemizi ziyaretinde şahsına, 2012-2013 yılı kayıtları esnasında Dyned Başarı Belgesini getiren tüm öğrencilerimize 500 TL indirim uygulayarak öğrencinin yabancıdilini geliştirmesinin yanı sıra aile bütçesine de katkısının olmasınısağladığımızı dile getirdik. Bunun üzerine valimiz bu uygulamadan memnuniyet duyduğunu, bu şekilde bir kampanyanın ilk kez bir dershane tarafından yapılıyor olmasının da son derece memnuniyet verici olduğunu söyleyerek teşekkürlerini iletti. Biz de dershane olarak Dyned Uygulamasına sonuna kadar destek vereceğimizi ifade ettik’’diye konuştu.

Tosya’daki eğitim-öğretim seviyesinin daha yukarı seviyelere çıkartmak için Kaymakamlık olarak yaptıkları çalışmalara dershanenin bu anlamlıkampanyalarla verdiği destek için teşekkür eden Kaymakam Türköz,’’Ailelerimizden başlayarak uzun bir yolculuğun sürecidir eğitim ve öğretim. İnsanların huzurlu bir şekilde toplumlarda yaşamaları için, toplumsal düzenin korunması için, toplum refahını üst düzeyle çıkartabilmek için olmasıgereken en önemli faktörlerden birisidir’’diyerek konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

‘’Günümüz toplumunda birçok yerde insanlara eğitim ve öğretim olanakları sunulsa da bu imkânlar ülkemizdeki her bireye ulaşacak seviyeye gelinceye kadar kararlılıkla sürdürülmelidir. Eski klasik yöntemlerin dışına çıkılarak modern teknolojinin nimetlerini sınırsızca kullanmamız gerekmektedir. Bilinçli bireylerin, zekâlarını, mantıklarını en iyi şekilde kullanmasını sağlayarak geleceğimiz olan neslimizin çok daha güzel bir ortamda yaşmasını sağlayabiliriz.Her insan belli becerilere sahiptir. Bu becerilerin geliştirilerek toplum yararı için kullanılması çok ehemmiyet arz etmektedir. Bunun ortaya çıkması için bireylerin özgüvenini sağlayarak, eğitim ve öğretim aşamalarından geçirilerek ulaşması gereken en önemli yere, en zirve noktaya ulaşmasını sağlamak gerekiyor. ‘’

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ın göreve geldiği günden buyana üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan birinin de Dyned projesi olduğunu vurgulayan Türköz,’’ Kastamonu genelinde Dyned projesinde başarısağlanması için Sayın Valimiz yoğun bir çaba sarf etmektedir. Valimizin destekleriyle ilçemiz Dyned projesinde oldukça başarılı bir yol almıştır. Bu kapsamda sizlere Dyned projesine verdiğiniz destekler nedeniyle teşekkür ederim’’dedi.

Dershane olarak Tosya’da ikamet eden şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına ücretsiz dershane hizmeti vereceklerinden ötürü duyduğu mutluluğu dile getiren Kaymakam Türköz, Türk milletinin bağımsızlığı uğruna verdiği şanlı mücadele sonucu Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin şehitler ve gazilerin kahramanlıkları sayesinde atıldığını ifade ederek,’’ Şehitler ve gazilerim kadar aileleri de milletimizin göz bebeği ve sevgilisidir. Bu anlamada,şehitler ve gazilerimizin çocuklarına eğitim öğretim anlamında verdiğiniz destekler için teşekkür ederken, bu örnek davranışın diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil etmesini temenni ederim’’diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2012, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER