Tosya İlçe Milli Eğitim Müdüründen Öğrencilere Yasak Geldi

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Belediye tarafından öğrencilere dağıtılan Soru Bankası kitaplarının dağıtım töreninde Milli Eğitim Müdürü S.Murat Demirci'den önemli uyarı geldi.

Soru Bankası kitaplarının dağıtımı için ilçe protokolu ile sınıfa giren Milli Eğitim Müdürü S.Murat Demirci sınfta öğrencilere ''Aynen''kelimesinin kullanımı ile ilğili uyarıda bulunarak '' Gençlerimiz ''Aynen''kelimesi ile akşamı ediyorlar.Sabah uyanıyor ve akşama kadar ne söylesen aynen diyerek cevap veriyor.Bizim öğrencilik yıllarımızda hayatımızda aynen diye bir kelime yoktu.Bu kelime kitap okumaktan uzaklaştıkca hayatımıza girdi ve bir dahada çıkmadı.Kitap okuyarak kelime dağarcımızın gelişmesi lazım''dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 23:22

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Herşey Güzel Türkçemiz İçin
Herşey Güzel Türkçemiz İçin - 12 ay Önce

Hocam birde gençlerin her cümlenin sonunda sürekli kullandıkları "Yaa" diye bir kelime var. Ayrıca yine yerli yersiz kullandıkları "Yani" diye bir sözcük var. Yine birbirleriyle aralarında konuşurken yerli yersiz çok sık kullandıkları "VAllahi Billahi" diye kullandıkları bir kelime var. Yaa, Yani, VAllahi Billahi ve Kanka kelimeleri içinde çocukları, gençleri ve velileri uyarıverin, mümkünse yasaklayıverin. Saygılar.

Deha Öğrenci
Deha Öğrenci - 12 ay Önce

Genellikle karşı tarafın fikrine, görüşüne, düşüncesine, söylediğine katılma belirtisi olarak kullanılan "Aynen" kelimesi sık telaffuz edildiğinde evet şık durmuyor. Bu sözcüğün yerine karşı tarafa "Kesinlikle veya "Doğrudur" sözcüğü kullanılabilir.

İdealist İhtiyar
İdealist İhtiyar - 12 ay Önce

Bunlar ne ki? Bu kelimeler daha ne ki? Sokak ağzı ile konuşan, sürekli argo ve küfürlü kelimeler kullanan bir gençlik yetişiyor malesef. Sosyolojik, kültürel, ekonomik, toplumsal farklılıklardan durumlardan kaynaklanıyor olabilir mi acaba? Eğitim sisteminden kaynaklanıyor olabilir mi acaba? Toplumsal ahlakı bozulmalardan, yozlaşmalardan bahsetmiyorum bile. Acil Çözüm gerekiyor sevgili hocam.

Güzel Yazma Güzel Konuşma Dersi
Güzel Yazma Güzel Konuşma Dersi @İdealist İhtiyar - 12 ay Önce

Sosyal medyadan ve internetteki yayınlardan kaynaklanıyor. Böyle anlamsız uydurma kelimeleri gençler ordan öğreniyor idealist ihttiyar.

Fatoş
Fatoş - 12 ay Önce

Herkes bir birini taklit ediyor aynenn :))

hayırlısı
hayırlısı - 12 ay Önce

Aynen...

Eren
Eren - 12 ay Önce

Bizim okula gelmişler

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307