TOSYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÖVBE HAŞA DEDİ

banner294

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Endüstri Meslek ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi Marangozhane Bölümüne yeni alınan 2 milyon değerindeki makinelerin tanıtımı program düzenlendi.

Tosya Kaymakamı A. Ferhat Özen, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci, Siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve iş adamları katıldı. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci Milli Eğitim Bakanlığının destekleri ile döner sermayeden alınan bölgemizde sadece Tosya ilçesinde olan teknolojik makinelerle ilgili bilgi vererek şöyle konuştu;

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

“Bakanımız Mahmut Özer’in dediği gibi ‘’Meslek Lisesi, Memleket Meselesi” sözü doğrultusunda, ülke olarak üzerine atılan ölü toprağından silkinerek yeniden canlanması amacıyla Bakanımız başkanlığında çok ciddi çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin eğitimi iş başında alarak işi öğrenmeleri, onların geleceği açısından son derece önemli bir konum arz etmektedir. Biz de bu nedenle 2 milyon liralık makine parkuru ile bir yatırım yaparak gençlerimizin ve öğrencilerimizin işi öğrenmeleri, makineleri öğrenmeleri, bu makinelerde kullanılan bilişim sistemlerini öğrenmeleri için yola çıkmış bulunmaktayız.

İŞVERENLER BİZE İŞ VE DESTEK VERSİN

Elimizden ne gelirse işverenlerimizin aradıkları özellikte eleman yetiştirmeye çalışıyoruz. Lütfen işverenlerimiz de bu konuda bizleri desteklesinler, bizi çalıştırsınlar, biz çalışmak için buradayız. İşverenlerden iş istiyoruz. Bize yol göstersinler biz de öğrencilerimizi o yolda yetiştirmeye gayret edelim. Tosya Meslek Lisesinden mezun olan bir öğrenci, iş için gittiği zaman o işveren hemen iş vermelidir.

TÖVBE HAŞA BİZ SİZE RAKİP DEĞİLİZ

Biz hiçbir esnafımız veya iş verenimize rakip olabilmek veya iş hayatını etkilemek gibi bir amaç ve düşünce ile bu makineleri almadık. Amacımız aldığımız bu makinelerde öğrencilerimizi öğretmen yetiştirmek ve sizlere kalifiye birer eleman olarak hazırlamaktır. Tövbe Haşa biz size rakip değiliz’ ’dedi.

Tosya Kaymakamı A. Ferhat Özen de yaptığı konuşmada ‘’ Millî Eğitim Bakanlığı bu okullara çok sıcak baktığını ve desteklediğini belirterek, okullardan mezun olan öğrencilerin yarın bu işin ehli ve bu işi bilen biri olarak daha iyi iş fırsatı bulmasında tercih noktası olacağı inancındayım’ ’dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası öğretmenler tarafından yeni alınan makinelerin çalışması ve ürün imali yapılarak programa katılan misafirlere çalışmalar hakkında uygulamalı üretimler gösterildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ilgaz
Mehmet Ilgaz - 10 ay Önce

Maalesef Tosya eğitimde sınıfta kaldı , civar eğitim bölgelerinin çok gerisinde kaldı

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307