TOSYA'DA ÖĞRENCİLERİN EN ÖNEMLİ SORUNU

TOSYA'DA ÖĞRENCİLERİN EN ÖNEMLİ SORUNU
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

2010-2011 yılında eğitim öğretime başlayan ve günümüzde 6 bölümle öğretime devam eden Kastamonu Üniversitesine bağlı Tosya Meslek Yüksekokulu ‘nda yaklaşık 750 öğrenci bulunuyor.

İLÇEDE YURT YOK

750 öğrencisi olmasına rağmen ilçede öğrencilerin kalabileceği KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) yurt bulunmuyor.

KYK yurdu bulunmayan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Tosya ilçe merkezinde kiraladıkları evlerde kalıyor.

ÖĞRENCİLERE FAHİŞ EV KİRASI FİYATLARI

Tosya ilçesinde normal şartlarda ev kiralarının 700-800 TL olduğu bilinmektedir. Fakat öğrenci yurdunun olmadığını bilen ve bu nedenle ev kiralamaya mecbur bırakılan Üniversite öğrencilerine ev sahiplerinin yüksek fiyatlarda evleri kiraya verdikleri iddia edilmektedir.

İÇİ FULL YAPILI YURT VAR FAKAT BOŞ BEKLETİLİYOR

Edindiğimiz bilgiye göre ilçede içi yapılı olduğu halde 1 yıldır boş olarak bekletilen bir yurt var. Özel bir firma tarafından yapılan yurt inşaatının tamamlanması sonrasında KYK devir işlemleri başlatılmış fakat bugüne kadar sonuç alınamamıştır.

 SORUNA FRANSIZ KALIYORLAR

Tercih döneminin başladığı bu günlerde Tosya Meslek Yüksek Okulunu tercih etmek isteyen öğrencilerin karşısında ki en büyük sorun KYK'nın olmaması.Bu konuda ilçede yetkililerin hiç bir girişimde bulunmaması öğrenciler ve veliler tarafından olumsuz tepkilere neden olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 08:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 4 ay Önce

Sayın editör dipli-dipsiz benzetmesinden yola çıkarak birine taş atana kadar keşke ev kiralarını uçuran memleketin "Hacı" amcalarindan da bahsetseydin.
O adam günün birinde elbet gidecek ya "Hacılar"?

Dijital E-Öğrenci
Dijital E-Öğrenci - 4 ay Önce

Bina içinde yüz yüze yapılan eski eğitim modeli artık bitti sanki. Dolayısıyla yurda ve binaya da gerek kalmadı gibi. Çünkü elektronik ortamda internet üzerinden verilen çevrim içi online eğitim ve dijital eğitim çok etkili ve öğretici. Öğretim, eğitim ve sınavlar artık elektronik ortamda güvenilir şekilde çok rahat yapılabiliyor, yoklama alınabiliyor. Eğitim ve öğretim videoları, uygulamalı alanlar için uygulama videoları, çözüm videoları, görseller mükemmel ve çok öğretici. Veli ve öğrenci gerekli özeni gösterirde elektronik derse katılım sağlanırsa eski yüz yüze eğitim modelinden, yeni elektronik eğitim ve dijital eğitim çok daha etkili ve öğretici. Eğitim bilimciler de bu durumu biliyor sanki. O sebeple eğitimde ilerleyen yakın bir dönemde yurtlara ve binalara ihtiyaç olmayacak sanki. Elektronik dijital çağ ve teknoloji bunu gerektiriyor. Artık Her öğrenci anne babasının gözünün önünde ve sorumluluğunda okuyabiecek.

Gurbetçi
Gurbetçi - 4 ay Önce

Sayın editör sen ne yanlı adamsın, dipli dipsiz diye birilerine laf sokacağına tosyanın gerçeklerini aöyle.. algı yapıp durma, tosyada 20 gündür su yoktu çıtın çıkmadı, şimdi gelmiş burda haber yapıyosun… birilerini eleştireceksende doğru kişileri eleştir, elinde klavye anca konuşuyosun

Xmen
Xmen - 4 ay Önce

Tosya’da bi cacık olmaz hepsinde para göz

tosyali
tosyali - 4 ay Önce

mukaddes isimli yorumcu tdv yurdu ne gune duruyor acilsin yada devredilsin demissin.o kadar kolaysa sen isletsene .kolaysa sen de yap yurt

Mukaddes Ayan
Mukaddes Ayan - 4 ay Önce

Tdv yurdu ne gune duruyor ya orasi tekrar açilsin ya da devredilsin.

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 4 ay Önce

Etkili yetkili Dövletlilerimizin ilgisine sunulur

SIRADAKİ HABER