Tosya'da İlk Defa YKS Sınavı Yapılacak

banner294

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde ÖSYM Sınav Merkezi tarafından ilk defa YKS Sınavı yapılacak.

Tosya'da İlk Defa YKS Sınavı Yapılacak
banner278

Kastamonu'nun’nın Tosya ilçesinde ilk defa yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.
Tosya'da ilk defa yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) Sınavı ile, gençlerin bu sınava girmek için farklı il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayıp, bu uygulama ile ilçe merkezinden   1.026 öğrencinin ve  gencin Tosya’da sınava gireceği öğrenildi.
Tosya’da yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığı, Belediye Başkanlığı tarafından karşılama ekibi kurulduğu, Zabıta birimlerince öğrencilere yardımcı olunacağı bildirildi. Öte yandan ilçede bulunan otel, lokanta ve kafe işletmecileri tarafından, sınava girecek öğrencilere özel indirim uygulanacağı açıklandı.

Çevre komşu ilçeler Ilgaz ve Kargı ilçesinden çok sayıda öğrencininde sınava girmek için Tosya ilçesini tercih ettiği açıklandı.

Tosya İlçesinde Cumartesi ve Pazar günü yapılacak YKS sınav gününde vatandaşların ve kurumların daha dikkatli davranması ve sınav merkezlerinde çevre gürültüsüne karşı daha duyarlı davranılması gerekmektedir.

Sınav gününde ilçe halkının öğrencilere karşı misafirperverliği ÖSYM merkezi tarafından 2020 yılında yapılacak YKS sınavlarını ilçemizde yapılmasını etkisi büyük olacaktır.  

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 17:26

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
tosya icin elele
tosya icin elele - 3 yıl Önce

tosya haberleri.com u surekli trafik kaza haberleri yaptigi icin kiniyoruz.boyle hsberler yaptigi icinde kutluyoruz.lutfen artik milletin icini karartan kaza haberi yapmayin.haber konusunda daha ciddi haberler yapin

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Sayın volkan başkanım, ilçe genelinde açıköğretim sınavlarımızında ilçemizde olmasını istiyorum ve benim gibi bir çok öğrenci daha istemektedir. Bu konuda da bir şeyler yapılırsa çok mutlu oluruz saygılar.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298