Tosya'da bu okul bir başka

banner294

Tosya'da bu okul bir başka
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, kendi aralarında topladıkları paralarla ‘’Meslek Liseleri aileler ile buluşuyor’ ’kapsamında Ramazan ayı nedeniyle hazırladıkları yardım kolilerini okul içinde öğrencisi olan ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

İlçede yaptıkları sosyal projelerde adından söz ettiren Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu Ramazan'da anlamlı bir davranışa imza attı. Okulun idarecileri ve öğretmenleri, bir araya gelerek kendi aralarında topladıkları yaklaşık 6 bin TL para ile okuldaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için kendi imkanlarıyla ramazan kolileri hazırladı. Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yapan okul müdür vekili İsmail Ünal, “Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğretmen arkadaşlarım ve idarecilerimizle beraber ramazan kolileri hazırlayarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirdik. “Meslek Liselileri Hayata Değer Katıyor” sloganıyla bu yılda 26 yardım kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız için mutluyuz” diye konuştu.

‘’Her ay Moda Tasarım Bölümü iki aileye Nevresim Takımı hediye ediyor’’

Okul Müdür Vekili İsmail Ünal ‘’ Okulumuz Moda tasarım bölümü öğretmen ve öğrencilerimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünleri ailelerimiz ile buluşturuyoruz. Her ay iki aileye Nevresim takımı ve Koltuk bakımı hediye ediyoruz. Ayrıca Bilişim Teknolojileri Bölümü öğretmen ve öğrencilerimiz aileleri ziyaret ederek Telefon dolandırıcılığı konusunda bilgilendirme ve uyarma konusunda çalışmalar yapıyoruz’’ dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 9 ay Önce

Öncelikle öğrencilere yardımlaşmanın benimsetilmesi adına çalışma yapmak güzel ve emeği geçenleri tebrik ve takdir etmek gerekir. Bunun yalnızca Ramazan ayında yapılmaması gerektiği her zaman ihtiyaç sahiplerinin gözetilmesi gerektiği de yadsınamaz bir gerçeklik. Ki Türk milleti tarihi boyunca zalime kılıç mazluma kalkan olmuş bir millettir. Ancak haberci olarak sizin de sosyal yardım gerçekleştiren herkesin de dikkat etmesi gereken konu ihtiyaç sahiplerinin fotoğraflarının PAYLAŞILMAMASINA özen gösterilmesidir. Sağ elin verdiğini sol el görmesin diyen neslin torunları olarak kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

Analitik Sentez
Analitik Sentez - 9 ay Önce

Sayın müdür beyin ihtiyaç sahibi öğrencilerin aileleri için yardım kolisi vermesi normal. Ancak okulun ticaret lisesi olması nedeniyle sevgili müdür beyin, öğrencilerine çalışarak kendilerinin kazanç elde etmelerini, para kazanmalarını ve bu kazançlarıyla gıda ve ihtiyaç maddelerini kendilerinin satın alabilerek harcama yapmalarını ihtiyaçlarını karşılamalarını, insanın yardımlarla değil de, kendi çalışması karşılığı kazandığı parasıyla hayat yaşamasının daha güzel ve onurlu olduğunu da öğretmeleri, öğütlemeleri ve eğitmeleri gerekir. Okul müdürü olarak kendisinin de gerek çocukluk gençlik, gerek öğrencilik hayatı, gerekse çalışma iş hayatında böyle bir yardım paketi almadan hayatını sürdürdüğünü, ailesinin de böyle bir yardım paketi almadığını öğrencilerine söylemesi lazım gerekir.

Kul Ahmed
Kul Ahmed @Analitik Sentez - 9 ay Önce

abi, isminden anladığım henüz bilişsel basamağın değil analiz değil sentez henüz bilgi basamağına bile ulaşamadığını anlıyorum. Yapılan iyiliği fitre veya zekat ve dahi sadaka olarak bile göremiyorsan, gören gözüne değil, gözüne ne gerektiğini konuşsak daha yerinde bir durum olduğunu belirterek yorumuma giriş yapmak istiyorum.
Ez cümle, ramazan yardımlaşma ayıdır. bire karşılık bir çok sevap varken, yardımlaşmada emeği olanlara teşekkür ederim.

Alın Teri
Alın Teri - 9 ay Önce

Sosyal hizmetler bakanlığı ne güne duruyor. Yardım kolisi vermek okulun din öğretmenine mi kalmış.

Aykut
Aykut @Alın Teri - 8 ay Önce

İlden gelen öğün olmaz, öğün olsa da gününde bulunmaz, Günlük ya da aylık gelir lazım gerekir insanlara.

Levent say
Levent say - 9 ay Önce

Allah razı olsun guzel yürekli öğretmenlerimizden Allah razı olsun hayırları kabul olsun ins

F.Yavuz
F.Yavuz - 9 ay Önce

Bu Mübarek günlerde insanların gönüllerine yüreklerine dokunan Değerli Okul Müdürümüz şahsında tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun.

erhan durden
erhan durden - 9 ay Önce

helal olsun dayi ogli

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307