İBNİSELİM MAHALLESİ OKUL İÇİN TOPLANDI ''ODA BAŞKANI SESİMİZE KULAK VER''

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

 Kastamonu’nun Tosya ilçesi İbni Selim Mahallesi sakinleri mahallelerine okul yapılması için toplanarak ilçe yetkililerine seslendiler.

‘’İLÇENİN 4.BÜYÜK MAHALLESİNDE OKUL YOK’’

İbni Selim Mahallesi Muhtarı Cengiz Genç ve mahalle sakinleri Belediye İmar planında okul yeri olarak ayrılan arsa üzerinde mahalle sakinleri ile bir araya gelerek İHA mikrofonlarına konuştu. Muhtar Genç’’ Mahallemiz Otuz bin nüfuslu ilçede 23 mahalle arasında konum itibarı ile önemli bir mahalledir. İlçemizin en büyük dördüncü mahallesiyiz. Mahalle nüfusu olarak ve de konum olarak önemli bir noktada olsak ta ne yazık ki mahallemizde bir ilkokul yok. Bu sorunun çözümü için ilçe yetkililerinden yardım istiyoruz’’ dedi.

TOBB BAŞKANININ TOSYA’YA OKUL SÖZÜ VAR

Mahalle sakinleri İlçe yetkilileri ve Tosya Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi’ye seslenerek çağrıda bulundular’’ Sayın başkan hatırlarsanız 2017 yılında TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Tosya Ticaret Odasının Temel atma töreninde yaptığı konuşmada ilçemize bir okul sözü vermişti. Aradan geçen 5 yıl süre içinde ilçemize okul yapılmadı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ulusal basında çıkan haberde 154 ilçeye okul yapılacağını açıkladı. İbni Selim mahallesi sakinleri olarak mahallemizin okul sorununa çözüm aşamasında TOBB’un mahallemize okul yapmasını istiyoruz. Tosya Ticaret Odası olarak sizlerden bu işin takipçisi olmanızı rica ediyoruz’’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 19:10

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 1 yıl Önce

her mahalleye okul yapilmaz

Doktor
Doktor @tosyalı - 1 yıl Önce

Niye her mahalleye 2-3 cami oluyor ya?

tosyalı
tosyalı - 1 yıl Önce

her mahalleye okul istegi olursa israf tir

Cengiz  GENÇ
Cengiz GENÇ - 1 yıl Önce

Tosya'lı kardeşim her mahalleye okul yapılamaz nerede oturduğununuzu bilmiyorum ama Bahçelievler de mahalle,Bu mahallemizde tam bilmiyorum ama yaklaşık olarak 7 -8 okul var burasıda bir mahalle demekki yapılınca oluyor,sizin çocuklarara servis ücreti ödemediğiniz belli İBNİSELİM MAHALLEMİZ Tosya'mızın en büyük mahallelerimizden birisi ve yerleşim zemini olarak zemini en sağlam mahallemiz,Bizim okul yapılacak yerimizi belediyemiz ayırmış ve okul istemek bir mahalle sakini olarak okul istemek hakkımız.Mahallemizin okul ihtiyacı var,saygılarımla.

Nevzat
Nevzat - 1 yıl Önce

Yerin hazırlanılması konusunda da çok kıymetli belediyemizden de yardım alabilirsek, hazır arsaya okul yapılması kanaatimce daha cazip gelir. Metin Ekşi başkanımın bu işi bitirebileceğini düşünüyorum. İlk etapta zor gibi gelse de geleceğin planlaması, kolay olmaz." Yarını düşünürsen sebze ek, on yıl sonrasını düşünürsen ağaç dik, yüzyıl sonrasını düşünürsen insan yetiştir" Saygılarımla..

Hüseyin ÖZGEN
Hüseyin ÖZGEN - 1 yıl Önce

Mahallenin okula ihtiyacı var. En yakın ilkokul yaklaşık 2 km. En yakın ortaokul ise 500 m .Öğrencilerin öğle arasında 1 saatte karnını doyurup okula yetişmesi, çok zordur.

Oğuz Kurtoğlu
Oğuz Kurtoğlu - 1 yıl Önce

4-5 km olayı doğru mu? veya yorum yapan dayı kilometrenin ne olduğunu mu bilmiyor?

GURBETTE TOSYALI
GURBETTE TOSYALI - 1 yıl Önce

OKUL DEĞİL, CAMİ YAPALIM.CUMA NAMAZI TAKVİYE EDERİZ

tosyalı
tosyalı - 1 yıl Önce

cengiz isimli yorumcu istanbulda biz servis parasi oduyoruz sizde odeyiverin


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307