Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı

’’Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları’’

Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı
banner271

buraya tıklayınız

24 Kasım 2011 tarihinde Eğitim-Bir-Sen Tosya Temsilciliği tarafında’’Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları’’ Konulu Konferans vermek üzere ilçemize gelen Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı yaptığı konuşma ile eğitim alanında  başarını yollarını anlattı.

Başta Konferansa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz ve ilçemizde görevli eğitimciler dikkatle dinlediler.Konuşmacı Ali Erkan Kavaklı kendine has üslubu   ile anlattığı konular dinleyiciler tarafından ellerinde kağıt kalem not alarak  takip ettiler.Konuşma sonunda giriş kapısına kurulan kitap reyonunda yazarın kitapları tanıtıldı ve satıldı .                        Eğitimci Yazar   yaptığı konuşmada ana başlıklar altında şu konulara değindi

’’ “En İyi Yardım Kendine Yardımdır”

Yarının büyüğü, değerli genç,

Herkesin içinde bir aslan yatar, uyuyan aslanın uyandırılması gerekir. Bu hiç de zor değil. Başarı inanç işidir. Allah, başkalarına verdiği kadar yetenekleri bize de vermiş. Allah insanı yeryüzü halifesi olarak yaratmıştır. Halife donanımlı yaratılmıştır.

Başarıyı Allah verir. O adaletlidir, hak edene verir.

“İnsan için sadece çalıştığının karşılığı vardır.” buyurur. Kur’an.

Mutlaka bir program yapmalı ve düzenli çalışmalı. Günlük 3-4 saatlik çalışma planımız olmalı. Programı duvara asmalı ve uygulamalıyız.

Parola şu:

Üşenme!

Erteleme!

Vazgeçme!

Vazgeçen başarısızlığı seçer.

Kimseden bir eksiğimiz yok. Başaranların bizden bir fazlası yok.

Herkes hayata aynı donanımla atılır. Başaranlarda olan bir beyin, bir yürek, iki el, iki ayak bizde de var. Yüreklilik insanın içinden gelmeli, insan başarılarını yüreklilikle bezemeli.

Ben de yapabilirim, demeliyiz çünkü yapanlar da bizim sahip olduğumuz 120 milyar nörondan oluşan bir beyne sahip.

Bütün zaferler beyinde kazanılır.

Bütün zaferler beyinle kazanılır.

Yeteneksiz insan yoktur, yeteneklerini keşfedememiş ve geliştirememiş insan çoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER