Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, Bayburt, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Muş ve Kastamonu'daki, bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri gerçekleştirilecek
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOSYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BİR İLK GERÇELEŞTİRDİ TOSYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BİR İLK GERÇELEŞTİRDİ

 Bayburt'un Demirözü, Eskişehir'in Alpu, Odunpazarı, Mahmudiye, Çifteler, Sivrihisar ve Günyüzü, Kütahya'nın Altıntaş, Bilecik'in Pazaryeri, Muş'un Bulanık ile Kastamonu'nun Tosya ilçelerinde bulunan bazı köylerde ve mahallelerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak.

Toplulaştırma sınırları içerisinde olup arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmadığı değerlendirilen alanların toplulaştırma haricinde bırakılacağı ifade edilen karar eklerinde, söz konusu hizmetlerin yapılacağı alanların listelerine de yer verildi.

Toplulaştırma işlemi ile ilçe genelindeki tarım arazileri birleştirilerek, tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedefleniyor. Bu karar kapsamında, Tosya ilçesinin 26 köyü, mahallesi ve belde de toplulaştırma işlemine tabi tutuldu. Bu süreç, ilçe tarımının daha düzenli ve etkin bir şekilde yönetilmesine olanak sağlayacak.

Toplulaştırma işlemi sayesinde, çiftçiler arazilerini daha büyük ve düzenli parçalarda işleyebilecek, modern tarım teknikleri daha verimli bir şekilde kullanılabilecek ve sulama sistemleri daha etkili bir şekilde uygulanabileceği, böylece Tosya ilçesinin tarım sektörü, daha sürdürülebilir ve verimli bir yapıya kavuşması bekleniyor.

Editör: TE Bilisim