Haber: Sedat Ağacıkoğlu

AK PARTİ TOSYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINDAN BİRLİK MESAJI AK PARTİ TOSYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINDAN BİRLİK MESAJI

Kutlamalar Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Tosya İlçe Başkanlığı çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Selamlama konuşması yapan CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, katımlarından dolayı partililere teşekkür ederek partinin 99’ncu kuruluş yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 9 Eylül 1923 yılında kurulduğuna dikkat çeken İlçe Başkanı İsmail Okuducu; “Cumhuriyetimizin, devrimlerin, demokrasinin, tam bağımsızlığın, laikliğin, sosyal hukuk devletinin kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümü tüm yurtta ve ilçemizde kutlanıyor.

Bu kapsamda; 9 Eylül 2022 (bugün) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk sunma ve saygı duruşu için toplanmış bulunuyoruz. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi CHP’nin yapı taşında emeği olanların çoğu aramızda yoklar. 99 yıl önce örnek oldular, ışık olup yolumuzu aydınlattılar. Bir 100 yıl daha yüreğimizde, anılarımızda yaşayacak onlara saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum, ruhları şad olsun.

Değerli arkadaşlarım, değerli CHP’liler; 2’nci yüzyıla çok kısa bir zaman kaldı. Krizlerin, yoklukların, adaletsizliğin tavan yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Çok laf ediliyor, çok konuşuluyor, hiçbir şey üretilmiyor. Plan yok,  üretim yok, adalet yok. Ülkemin güzel insanları bunları hak etmiyor” dedi.

İlçe Başkanı İsmail Okuducu konuşmasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun “Yüzyıla Çağrı” mektubunu okuyarak konuşmasına son verdi.