Açıklamamıza başlamadan önce Cumhuriyet Halk Partisi Tosya İlçe Başkanlığı olarak Tosya belediye başkanımız sayın Volkan Kavaklıgil’e, geçirmiş olduğu elim kazadan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gıyabında yapılan söylemlerin, ispatı olmayan her türlü iftiranın karşısındayız. Dedikoduyu bırakıp, Tosya için memleketimiz için hizmet yarışının olduğu bir siyaset görmek istiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanımız sayın Volkan Kavaklıgil yaptığı bir açıklamada, 2023 Uluslararasi Tosya kültür ve Pirinç Festivalinin 6 şubatta meydana gelen büyük deprem nedeniyle gündeminde olmadığını açıkladı

Sevgili başkan; Tosya pirinç festivali için gösterdiğiniz bu hassasiyetin ‘hepsini olmasa da birazını’,

28 Mayıs akşamında gece yarılarına kadar tırlarla konvoy yapıp, havalı kornalarla, son ses müziklerle eğlenirken, hatta o gece hızını alamayıp ertesi gün ittifak partilerinizle birlikte meydanları doldurup kutlamalar yaparken, Kastamonu’da düzenlenen Türk dünyası günlerindeki konserlere Tosya örgütünüz katılırken, 2023 kadını büyük bir bütçe ile Çanakkale’ye gezip görüp eğlenmeleri için akın akın taşırken de göstermenizi de beklerdim.

Bugünün Türkiye’si şartlarında halkımız bırakın tatili, pazar alışverişini zor yapıyorken senede bir kere olan festival görme hakkını, her gün gelen zamlarla beli bükülen esnafımızın festival sayesinde artan nüfusla belki bir nebze olsun para kazanma, düzlüğe çıkma hakkını içinde bulunduğunuz duruma göre değişen duygularınızla halkımın elinden alamazsınız.

Abdülbaki Abayın Belediye Meclis Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı Abdülbaki Abayın Belediye Meclis Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

6 Şubat depremi hepimizin en büyük acısı ve asla geçmeyecek bir yaradır. Fakat yas tutup beklemek yerine çareler aramak daha akıllıcadır. Bu festivalde depremzedeler için kurulacak stantlarda festival sayesinde ilçemize gelen halktan toplanacak yardımlarla, esnaflarımızın desteğiyle daha önce yapıldığı gibi bir çok insana yardım etme şansı doğabilir. Burada gülen gözler belki orada yardım bekleyen insanlara umut olabilir. Hiçbir siyasi çıkar gözetmeksizin, halkımızla birlikte yöneteceğiz dediğiniz belediye binasına halkın sözcüsü olan tüm siyasi partilerin başkanlarını toplayıp ‘’yapacağımız festivalde Tosya belediyesi adına kurulacak stantlarda halkın önüne çıkalım, esnaflarımız ile görüşelim ve depremzedeleri unutmadığımızı Tosya olarak gösterelim’’ derseniz ben Cumhuriyet Halk Partisi Tosya ilçe başkanı olarak depremzedeler için yapılacak her türlü göreve hazır olduğumu buradan duyuruyorum.

Sizlerden ricam bu festivali bir eğlence olarak değil; daha çok ilçe ticaretine ve ekonomisine yalnızca pirinç değil daha bir çok ürünün tanıtım ve reklamına katkı, halkımıza deprem süreci, seçim öncesinde ve sonrasında yaşanan bu kasvetli atmosferden çıkarmak için bir motivasyon aracı olarak görmeniz. Bu konuyu tekrar değerlendirmenizi öneriyoruz. Yapıcı ve birleştirici tutumumuz ile konumumuz her ne olursa olsun doğru olan her faaliyette yanınızda, halkımızın zararına atılan her adımda karşınızda duracağımızı bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla…

CHP TOSYA İLÇE BAŞKANI TUĞÇE KEFELİ